Výstava fotografií s názvem “SKRYTÝ ŽIVOT, SKUTEČNÍ LIDÉ” ve Valdštejnské zahradě Senátu PČR. upozorňuje na život lidí s autismem a chováním náročným na péči.

  Výstava Diakonie Praha bude přístupna pro veřejnost zdarma od 3. 6. – 30. 6. 2024.

  Vernisáž se uskuteční v úterý 4. června 2024 od 16:00.

  “Představte si, že byste žili ve světě, kterému nerozumíte, a který nerozumí Vám. Vy ho vidíte, slyšíte, ale neumíte s ním mluvit. Když se projevíte, okolí Vám říká, že je to nevhodné, nemá se to, ale Vy nevíte, jak jinak ukázat, že je něco dobré, zábavné, nebo že Vás třeba bolí zub.”

  Tento text uvádí výstavu, jejímž cílem je ukázat, jak složitý a nepochopitelný život lidí s poruchou autistického spektra a chováním náročným na péči mnohdy je.

  Již dnes si můžete poslechnout příběhy lidí s autismem:

  Záštitu nad výstavou v prostorách Senátu PČR převzala Mgr. Miluše Horská, senátorka za Pardubicko, Přeloučsko a Chlumecko a předsedkyně Výboru pro sociální politiku Senátu PČR. www.milusehorska.com

  Diakonie Praha spustila osvětovou kampaň o životě lidí s autismem a chováním náročným na péči. Skrze výstavu fotografií a audio příběhy chce přiblížit široké veřejnosti, jak mohou lidé s tímto typem postižení vnímat okolní svět.  Napřipadá každoročně 

  Výstava připomínající Světový den porozumění autismu (2. dubna) byla již k vidění na dalších místech v Praze – v dubnu ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí, v květnu v OC Palladium, v červnu bude ve Valdštejnských zahradách Senátu PS ČR.

  Příběhy si můžete poslechnout také na Spotify.  

  Na výstavě si mohou návštěvníci prohlédnout fotografie z běžného života klientů Domova Daniela, ale i poslechnout příběhy čtyř klientů – Davida, Jakuba, Radka a Václava, které namluvili herci Jaroslav Blažek a Jakub Albrecht z Divadla Pod Palmovkou a Matouš Ruml z Divadla Na Fidlovačce.

  Autor