Nová aplikace Mediální dílna je vhodná pro děti na druhém stupni základních a středních škol. Využít ji můžete přímo ve škole nebo v preventivních programech v neziskovkách. Pro všechny je zdarma!

  Online multimediální prostor nabízí nástroje a metody umožňující mladým lidem reflektovat své osobní postoje a rozvíjet vzájemnou komunikaci.

  Aplikace otevírá na první pohled složité problémy, ale není pokladnicí „pravd“, nehodnotí, co je „dobře“ a co „špatně“. Mladým lidem především ukazuje, že tou hlavní výzvou je zodpovědné nakládání s vlastním úsudkem a prohlubování ostražitosti před předsudky, demagogiemi a ideologiemi jakéhokoliv typu.

  Aplikace byla testována na 12 školách. Co o ní říkají učitelé si můžete poslechnout ve videu.

  „Portál nabízí na první pohled složitá témata, až se jich člověk možná lekne. Ale pokud je dokáže s respektem a citlivě uchopit, tak si myslím, že to dá, co to dát má.“
  Michal Staněk, ZŠ Bohumila Hrabala (pedagog účastnící se se třídou pilotního ověření metodiky)

  Po pilotním ověření Dílny prošly grafickou úpravou, ale podstata aktivit zůstala stejná.

  Jak vypadá Mediální dílna

  Základem jsou tři tvůrčí Dílny, do kterých vstupujete v online prostředí. Tyto aktivity jsou doplněné úkoly pro offline prostředí. Ke každé Dílně poskytujeme metodiku. Ta je primárně určená pro školní prostředí, ale lze ji velmi dobře využívat i v jiných organizacích pro preventivní programy. Váháte, jak s dílnou pracovat? Přijďte na  bezplatné semináře

  Výhody online aplikace

  • Nemusíte nic stahovat, do aplikace vstoupíte přes webové rozhraní.
  • Díky zpracované metodice můžete na aktivity navazovat v off-line prostoru.
  • Prostřednictvím kreativní a hravé formy v on-line prostředí Dílna velmi rychle vtáhne skupinu do komplexního tématu tolerance a předsudků.
  • S aplikací se můžete naučit pracovat na našich off-line seminářích.

  Vyzkoušejte Mediální dílnu! Dejte nám vědět, jak se Vám s ní pracuje na e-mail: pavel.petr@mmr.cz nebo přijďte na náš seminář, kde je prostor projít si online i offline aktivity.


  Aplikace vznikla v rámci projektu Místo pro všecny – budování prostoru pro vzájemné soužití, realizovaném na  Ministerstvu pro místní rozvoj s finanční podporou Norských fondů.


  Zařadil: -maj-

  Autoři