Plánuješ si dovolenou a prázdniny, nebo už to máš v kalendáři od února? Ať už jsi střelec nebo vyznáváš přípravu a rozvrh, podívej se na to, na jaké dobroakce s Tamjdem se pořád můžeš přidat!

  Hurá, venku už to začíná vypadat na léto. Tak nebuď doma a vyraž za dobrodružstvím a dobrým pocitem. Práce je v neziskovkách i v létě dost a na sluníčku se to hned pomáhá lépe! Vyměň holiny za pracovní tenisky, přibal kšiltovku a opalovací krém a protáhni si tělo na čerstvém vzduchu. Čeká nás pestrá práce, hodně venkovních úkolů, třeba tradiční kosení trávy nebo pomoc s přípravou festivalu. Budeme uklízet i trochu uvnitř, malovat historický dům, pomáhat s obnovou a rekonstrukcí památek. Červen máme nabitý, ale ani v létě nezahálíme. Můžeš si vybrat ze dvou srpnových akcí a léto pak zakončit přípravou světového festivalu. Kam se vydáš?


  NAUČ SE PRACOVAT S KOSOU

  Vyzkoušej si tradiční řemeslo, sečení trávy kosou! Kde jinde než v magické přírodě Moravského krasu? Vydej se s námi do volnočasového centra Švýcárna, zklidni mysl, protáhni svaly, a vyzkoušej si něco z nabízeného programu. Třeba meditaci nebo improdiavadlo.

  ZAŽIJ VÍKEND S KOŇMI

  Podruhé do Ryzáčka? Ano, minulá akce se rychle zaplnila, tak si tuhle nenech ujít. Pojeď s námi na Šumpersko, kde koně pomáhají s rehabilitací. Tentokrát dáme centrum pořádně do pucu, uklidíme a vyčistíme, co bude potřeba, aby se mohlo otevřít návštěvníkům na den otevřených dveří. Poznáme při tom čtyřnohé terapeuty, jak se o ně pečuje a jak oni naopak pomáhají klientům. Tak pojeď s námi!

  ZKUS SI ORGANIZACI FESTIVALU 

  Kdo jednou navštíví Centrum ekologické výchovy SEVER, okamžitě si ho zamiluje a musí se sem vrátit. To ti garantujeme. Pokud ho ještě neznáš, tak ho prozkoumej s námi. Pokochej se výhledy, nadýchej čerstvého vzduchu a zkus roli organizátora festivalu, který se zde bude konat.. Na výběr bude z několika různorodých stanovišť. Čeká nás příjemný víkend na krásném místě.

  VYMALUJ SVITAVSKÝ DŮM 

  Tamjdem o. p. s.
  Tamjdem o. p. s.

  Nová spolupráce, na kterou se moc těšíme! Objev s námi historický dům, který před třiatřiceti lety František Plíva koupil a proměnil v kulturní centrum, které nese odkaz jeho dědečka. Pravidelně se zde konají kulturní, vzdělávací a seberozvojové akce. Poznej Nadaci Josefa Plívy a půvabné Svitavy a pomoz s výmalbou domu.

  BUĎ UMĚLCEM NA KOKOŘÍNSKU

  Pojeď s námi na Kokořínsko! Poznej historický statek a pomoz s jeho rekonstrukcí. Vzniká zde totiž kulturní centrum. Poznej Farmstudio, kde se konají kulturní akce všeho druhu. Pomůžeme s opravnými pracemi a za odměnu dostaneme komentovanou prohlídku výstavy současného umění nebo fotografický workshop.

  POMOZ S OBNOVOU FARY

  Faru v Semněvicích před pár lety objevil pražský pedagog a historik Antonín Kolář. Učarovala mu a rozhodl se ji koupit a zrekonstruovat. S podporou rodiny a s pomocí dobrovolníků postupně pracuje na její obnově a odhaluje střípky z její minulosti. Pojeď s námi na Domažlicko, poznaj faru a jejího genia loci a staň se součástí jedinečného příběhu.

  LETNÍ VÍKEND V KRKONOŠÍCH

  Jak už víš, do Centra ekologické výchovy SEVER  se rádi vracíme. V létě budou okolní kopce obzvlášť krásné a celý víkend se jimi budeme kochat. Pomůžeme se vším, na co během roku nezbyl čas, což budou převážně venkovní práce. Ve volném čase poznáme centrum a jeho činnost a prohlédneme si sousední kostel a další památky.

  VYSMEJČI BAROKNÍ LODŽII

  Léto zakončíme tvrdou prací na krásném místě! Vydej se s námi do Jičína a připrav unikátní památku a na světový festival. Poznej barokní Lodžii a pomoz s úklidem, opravami, nošením nábytku, přípravou zázemí. Bude to makačka, ale za odměnu nás bude čekat pěkný doprovodný program. Jaký, to se opět necháme překvapit!

  Zajímá tě to? Přečti si víc.

  Pomůžeš zorganizovat krkonošský festival, vymaluješ historický dům na svitavském náměstí, nebo se pojedeš podívat do Sudet? Na výběr je toho spoustu, stačí se podívat na https://1url.cz/iutyD

  Tamjdem

   

  Autor