Rajhradská záchranná stanice poskytuje péči všem zraněným a jinak postiženým volně žijícím živočichům (foto z webu Záchranné stanice pro dravé ptáky Rajhrad)
  Rajhradská záchranná stanice poskytuje péči všem zraněným a jinak postiženým volně žijícím živočichům (foto z webu Záchranné stanice pro dravé ptáky Rajhrad)

  „Tímto okamžikem už nemáme další možnost jak vyjíždět řešit nejrůznější události záchrany zvířat přímo v terénu v oblasti Jihomoravského kraje,“ zveřejnil dne 15. července t. r. vedoucí stanice Jaroslav Sedláček, který je kromě zvířecího záchranáře také dobrovolným hasičem, a dodává: „Na našem vozidle vznikla nezaviněnou dopravní nehodou totální škoda.“

  Příjem zraněných zvířat stanice v Rajhradě zajišťuje z více než dvou třetin právě prostřednictvím záchranných výjezdů. Jaroslav Sedláček dále popisuje, jak v příjmu zvířat pomáhají sami nálezci a jak bude vypadat situace v následujících dnech: „Jen zhruba z 27 % jsou nám ochotni nálezci zvíře přivést rovnou do stanice. Bohužel se omlouváme všem volajícím, od dnešního dne už nemáme jak k vám jezdit pro zvířata.“


  Prosba záchranné stanice Rajhrad:
  Srdečně vás žádáme a prosíme o jakoukoliv finanční podporu příspěvkem na účet veřejné sbírky Zvíře v nouzi číslo účtu 33553322/0800, variabilní symbol 124 (VS označuje konkrétní záchrannou stanici, pozn. red.), abychom byli schopni v brzké době chybějící vozidlo nahradit. Jste jediní, kdo nám může pomoci. Covidová opatření za poslední rok, uzavření areálu stanice pro veřejnost a nemožností pořádat výukové programy pro školy způsobily výpadek našich příjmů až o 35 %. Děkujeme za podporu i sdílení mezi vašimi přáteli.
  Kontakt: Jaroslav Sedláček, Záchranná stanice Rajhrad, telefon 606 184 100, info@draviptaci.cz


  Zařadil: -maj-