Setkání pro všechny, kteří uvažují o dobrovolnictví v některé ze zemí Afriky, Asie, Střední a Jižní Ameriky.

  Uvažuješ o dobrovolnictví v některé ze zemí Afriky, Asie, Střední nebo Jižní Ameriky? O víkendu 25. až 27. listopadu se uskuteční další letošní předodjezdové setkání Cyklu globálního dobrovolnictví. Společně se kriticky podíváme na spoustu zajímavých témat a připravíme tě na tvoji budoucí cestu.

  O víkendu 25.-27. listopadu 2022 se ve Sloupu v Čechách uskuteční další letošní předodjezdové setkání Cyklu globálního dobrovolnictví. Zveme všechny, kteří uvažují o dobrovolnickém projektu či stáži v některé ze zemí Afriky, Asie, Střední a Jižní Ameriky, nebo prostě jen rádi přemýšlí o globálních souvislostech a dobrovolnictví. Společně budeme hledat odpovědi na tyto a mnohé další otázky:

  • Co je to mezinárodní dobrovolnictví a jak ho chápe INEX?
  • Jaké motivace mají lidé, kteří chtějí dobrovolničit v zemích globálního Jihu?
  • Je dobrovolnictví a cestování vždy prospěšné, nebo mohou i uškodit?
  • Jak mluvit o zahraniční zkušenosti a nešířit při tom zavádějící stereotypy?
  • Proč v INEXu používáme pojem globální Jih a ne rozvojový, nebo třetí svět?
  • Kam se poděl druhý svět?

  Program se skládá z rozmanitých metod neformálního učení a kritického myšlení, jako jsou diskuze, skupinová práce, individuální zamyšlení, práce s články i videi, a nechybí ani krátké hry. Volné chvíle a večerní program je možné využít pro seznámení a výměnu zkušeností s ostatními dobrovolníky a také vedoucími workcampů, kteří se budou školit na stejném místě.

  Poplatek za školení činí symbolických 300 Kč

  • Nemusíš hradit, pokud už jsi v INEXu přihlášen*a na workcamp v některé ze zemí globálního Jihu a máš zaplacený účastnický poplatek.
  • Pokud se nakonec rozhodneš v budoucnu vyjet s INEXem dobrovolničit do globálního Jihu, budeš pak mít o 300 kč snížený účastnícký poplatek. Takže neboj, školení ti “nepropadne”.

  V ceně je zahrnuté ubytování i strava.

  Další detaily  a přihlášku najdete zde:

  Podzimní víkendovka o globálním dobrovolnictví

  Autor