Tamjdem s dobrovolníky každý rok pomáhá neziskovkám po celém Česku. O pomoc s manuální prací se na nás i letos obrátilo už 15 organizací, a tak postupně plníme víkendy dobrovolnickými akcemi.

  Trochou svého volného času, svaly a energií s námi může každý podpořit např. stanice, které zachraňují zraněná či opuštěná zvířata; organizace, které pomáhají lidem s hendikepem; památky, které neupadly v zapomnění díky nadšeným spolkům; ekocentra, která vedou malé i velké k udržitelnosti; místa, kde díky dobrovolníkům ožívá kultura a umění… I v letošním roce téměř každý víkend pomůžeme na jiném místě, ale vždy na tom správném.

  Vyraz s námi na pomoc českým neziskovkám i ty. Dobrovolnické víkendovky jsou skvělou příležitostí, jak poznávat zajímavá zákoutí České republiky a zblízka neziskovky, které u nás působí. Jsou místem, kde se setkává parta podobně naladěných lidí, kteří se mezi sebou předem spíše neznají. Jsou bezva šancí, jak si u smysluplné manuální práce protáhnout tělo a potrápit svaly na čerstvém vzduchu a jako bonus si vyčistit hlavu.

  Každá akce nabídne jiné místo a organizaci, které můžeš věnovat svůj čas. Vybírat můžeš podle oblasti, které se organizace věnují a která tě láká, data konání, typu práce a nebo i doprovodného programu, protože víkendovky nejsou jenom o práci.

   

  Vyber si z našeho kalendáře akcí tu svou.

  Máš síly za dva a chceš strávit víkend prací v krásném lese na čerstvém vzduchu? Pak vyraz o víkendu 1. – 3. 4. do unikátní jičínské barokní památky Valdštejnská lodžie na pomoc s přípravou dřeva na zimu. Tohle místo, které je středobodem místní alternativní kultury, určitě stojí za to objevit!

  Další víkendovka bude na rozdíl od té jičínské docela relaxační. Ve dnech 22. – 24. 4. Se vydáme do Ekologicko volnočasového centra Švýcárna v srdci Moravského krasu, kde pomůžeme s různými pracemi kolem dvou historických budov a údržbou lesního baru. Navíc tě čeká nevšední volnočasový program.

  O víkendu 6. – 8. 5. budeš mít šanci poznat příběh tajemného Vildova mlýna, který spolek odhodlaných a nadšených lidí zachránil před demolicí. Pomoz uskutečnit jejich velký plán, aby se z mlýna stalo centrum kulturního dění, lidských příběhů a také infocentrum.

  Chceš nahlédnout do starobylého kláštera, být součástí muzejní noci, projít se po klášterních sadech a zahradách a ochutnat výtečné pivo z unikátního klášterního pivovaru? Pak je akce ve dnech 20. – 22. 5. na pomoc Porta Coeli přesně pro tebe!

  Moravičanském okrašlovacím spolku pomůžeš ve dnech 3. – 5. 6. s otevřením farké zahrady veřejnosti. Spolek pořádá pro místní např. cestovatelské přednášky, nedělní kavárny, kurzy pečení chleba i stříhání stromů, hudební večery, pekařské slavnosti a další aktivity ana zahradu už se všichni moc těší.

  O víkendu 10. – 12. 6. se vydáme do Krkonoš pomoci ekologické organizaci Sever s pořádáním festivalu Doteky. Pomůžeme s přípravou areálu a stánků, ale také s obsluhou tvořivých dílen nebo prodejem občerstvení.

  Vyraz s námi na pomoc s rekonstrukcí budovy psího hospicu v termínu 24. – 26. 6. Spolek Dejte nám šanci mění stovky a stovky psích smutných životů na radostné a láskyplné tím, že poskytuje domov pejskům starým, týraným, handicapovaným, opuštěným i vyhozeným z množíren.

  Prožij prodloužený víkend v termínu 18. – 21. 8. ve Farmstudiu v malebném Kokořínsku plném rybníků, lesů a jeskyní. Na akci pomůžeš s rekonstrukcí statku z 19. století, v jehož prostorách vzniká nezávislé a především nevšední kulturní centrum.

   

  Žádná z vypsaných akcí ti zatím nesedla? Sleduj náš kalendář akcí, kam průběžně přidáváme nové a nové. I v letošním roce totiž chceme propojit 150 dobrovolníků s minimálně 15 českými neziskovkami a stát se na chvíli součástí jejich příběhů a podpořit je v jejich rozvoji.

   

  Těšíme se na setkání na víkendovkách!

  Tamjdem tým

  Autor