Země Keltů se nachází v Železných horách v Nasavrkách a okolí (nedaleko od Chrudimi, Pardubický kraj). Keltský skanzen se najdete na okraji města Nasavrky směrem na obec Kameničky.

  O Velikonocích – od 30. března do 1. dubna 2024 je ve skanzenu pro všechny zájemce připraveno VÍTÁNÍ JARA. 

  V pátek a v pondělí se můžete těšit na  komentované prohlídky, a to vždy v 10:30, 12:00, 13:30 a 15:00 hodin.

  Přivítejte s námi v sobotu a v neděli jaro!

  V sobotu a neděli na návštěvníky čekají nejen prohlídky, ale i dílničky s jarní tématikou.

  Upleťte si pomlázku nebo ozdobu z
  proutí, vyzkoušejte přírodní barvení vajíček a ochutnejte
  jarní dobroty keltské kuchyně.

  V sobotu nás dokonce čeká jarní rituál!

  Vítání jara

  Země Keltů se nachází v Železných horách v Nasavrkách a okolí. Je to místo s krásnou krajinou a historií, která pamatuje keltské osídlení. Země Keltů je neziskový projekt spolku Boii a zastřešuje aktivity pro veřejnost, které cílí na prezentaci zdejšího keltského osídlení.
  Středobodem Země Keltů je keltský skanzen.

  Spolek Boii se svým založením v roce 2002 stává významným iniciátorem budování keltského odkazu na území Železných hor. Zakládá zde první naučnou stezku, zřizuje na zámku keltskou muzejní expozici, jíž projde 30 000 návštěvníků, tvoří turistické informační centrum a edukuje v oblasti keltského kulturního dědictví více než 20 000 žáků a studentů. Nejambicióznějším počinem spolku Boii se stává výstavba keltské vesničky, jejíž základní kámen byl položen 7. června 2011. Projekt výstavby keltského skanzenu provází spousta potíží, nicméně neutuchajícím nadšením a urputností (nejen) členů spolku se daří obohatit železnohorský region výjimečnou podobou keltského oppida, jež je dnes svojí velikostí a jedinečnou koncepcí největším v Evropě.

  https://zemekeltu.cz/

  Autor