Zlatá srnčí trofej – soutěž pro mladé myslivce a milovníky přírody probouzí v dětech lásku k přírodě a její ochraně

  Letos je této soutěži už 50 let – začala v roce 1970 ve spolupráci s ostatními svazy (včelaři, zahrádkáři) jako dvoudenní soustředění. Od roku 1974 je to letní dvoutýdenní soustředěnínárodní finále, kterému předchází okresní kola po celé republice.

  Zlatá srnčí trofej vychovala několik generací lidí zapálených pro přírodu. Dnes jsou z nich lesáci, myslivci, sedí na vysokých pozicích státních i soukromých podniků, ale hlavně dále předávají lásku k přírodě například v kroužcích mladých myslivců nebo přírodovědců.

  Dobrými dušemi soutěže jsou manželé Vaníčkovi, kteří se práci s mládeží věnují na 50 let, od konce 70. let právě jako vedoucí a hlavní vedoucí národního finále Zlaté srnčí trofeje. Právě jim bude 11. září na mezinárodní výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem slavnostně předáno nejvyšší myslivecké vyznamenání Čestný myslivecký řád, který poprvé obdrží osobnosti z oblasti práce s mládeží.

  Českomoravská myslivecká jednota výrazně podporuje výchovu nových generací, zaštiťuje na dvě stovky kroužků mladých myslivců po celé republice, vychovává si myslivecké pedagogy  – a zlatým hřebem práce s mládeží je právě Zlatá srnčí trofej, soutěž, která na světě nemá obsahem ani délkou trvání obdoby, jde tedy o světový unikát.

  Za 50 let Zlatou srnčí trofejí prošlo na 5 500 dětí.

  https://www.cmmj.cz/category/mladez-novinky/

  Fotografie Rudolf Zděnek.

  Jubilejní 50. ročník Národního kola Zlaté srnčí trofeje 2021