AKTUALIZOVÁNO! Sbírejte v době od 1. prosince 2013 do 30. dubna 2014 vlakové jízdenky a můžete vyhrát vstup zdarma do Království železnic v Praze – ten čeká na největší sběratele!

  Soutěž je určena organizovaným dětským kolektivům v maximálním počtu 30 dětí do 12 let (plus dva dospělí vedoucí). Schraňováním jízdenek z oddílových výprav, ale i dalších cest oddílových členů máte možnost ke všem výletním zážitkům získat jeden mimořádný…

  Království železnic vystavuje největší model železniční sítě České republiky. Expozice se postupně rozrůstá, a to jak velikostně, tak svou detailností a propracovaností: uvidíte stovky metrů kolejišť, na kterých se prohání nejen vlaky, ale také pohyblivá auta, která zastavují na červenou nebo si dávají přednost na křižovatkách. Zažijete zajímavou atmosféru střídání dne a noci a oceníte dokonalé zpracování modelů různých pamětihodností, kolem kterých vlaky projíždí. Vedle modelového kolejiště najdete v Království naučné a interaktivní prvky. Zařadit můžete také prohlídku Modelu Prahy v měřítku 1:1000 od ing. arch. Vlastimila Slívy a Jiřího Straky.

  crdmThe European Youth Card Association (EYCA) Soutěž o vstup zdarma zajišťuje Česká rada dětí a mládeže prostřednictvím projektu Evropské karty mládeže EYCA, v rámci něhož došlo k navázání spolupráce s Královstvím železnic (poskytuje slevu držitelům karty EYCA).
  Jak se přihlásit?
  Vyplňte přihlášku na www.eyca.cz/soutez a pošlete ji podle pokynů nejpozději do do 1. 3. (viz aktualizace níže, nikoliv do 31.12.2013, jak bylo uvedeno původně). Nezapomeňte však, že již od 1. prosince můžete sbírat. Hodně štěstí a krásné cestování!
  Pozor! AKTUALIZACE: Možnost přihlašování do soutěže prodloužena do 1. 3. 2014!

  Autor