Listopad, sychravé počasí, nastupující zima – jasná předzvěst blížících se Vyzvědačů.

  Napínavé souboje, úprky a pátrání - to jsou Vyzvědači v temných uličkách, které připravili českolipští Dakoti pro tomícké oddíly v Kutné Hoře

  Letos TOM DAKOTI uspořádali mezioddílový boj v kutnohorských uličkách, na pláccích, náměstích a v zákoutích v sobotu 22. listopadu 2014. Napínavé souboje, úprky a pátrání - to jsou Vyzvědači v temných uličkách, které připravili českolipští Dakoti pro tomícké oddíly v Kutné Hoře Celkem jedenáct oddílů a 170 účastníků se sjelo na celý víkend do centra Kutné Hory, aby tam zápolili ve čtyřech kolech o cennou trofej známou široko-daleko jako Větev. Loňským obhájcům, Veverkům z Brandýsa se nezadařilo a Větev tak díky nováčkům, ústeckým Kola Waštepi, putuje do severních Čech.

  Napínavé souboje, úprky a pátrání - to jsou Vyzvědači v temných uličkách, které připravili českolipští Dakoti pro tomícké oddíly v Kutné Hoře Úryvky z deníkových zápisků:
  Mirka: A je to tu, pátek 21. 11. 2014 začali Vyzvědači, nejlepší akce roku. Tento rok přijelo 11 oddílů o více než 170 lidech. Po noci strávené ve škole naproti Chrámu sv. Barbory a po dlouuuuuhém vysvětlování pravidel už jen zbývalo rozdělit se do 2 skupin. Po rozdělení zbývalo si zahrát, jak nejlépe umíme.

  Vyzvědači v temných uličkách 2014 Honza: Hra spočívá v tom, že se udělají otázky a ustanoví se týmy a území. Když hra začne, týmy pěti barev se tajně plíží do území jiné barvy, aby odpověděly na otázky…

  Vyzvědači v temných uličkách 2014 Lo3 Hronov: Byli jsme rozdělení na útok a obranu a jeden měl papírovou čepičku jako Večerníček a ten hlídal náš štáb. U něho jsme losovali otázky, které jsme potom museli plnit na cizím území. Jo, město bylo rozděleno na pět barevných částí. My, jsme byli zelení, museli jsme si schovat nějaký úkryt – štáb. A ten štáb jsme měli tak promyšlenej, že ho nikdo nenašel. Za to jsme získali bonusový body a taky jsme našli jinej cizí štáb a za to jsme taky dostali bonusový body…

  Vyzvědači v temných uličkách 2014 Velmi napínavé souboje, úprky, chytání zcela náhodných kolemjdoucích, zážitek s místní bezdomoveckou partou či městskou policií, to vše si tomíci zapamatují z letošních Vyzvědačů.

  Více informací, další články a fotky hledejte v nejbližších dnech na dakotském facebooku:
  https://www.facebook.com/dakoti

  Vyzvědači v temných uličkách 2014 Pozice na prvních třech místech:
  1 – Kola Waštepi, Ústí nad Labem
  2 – Robinsoni, Poděbrady
  3 – Dakoti, Česká Lípa + Roháči, Kladno

  Vyzvědači v temných uličkách 2014 Ostatní zúčastněné oddíly: S.T.A.N., Praha; Chippewa, Česká Lípa; Magneti, Kamenický Šenov; Máci, Turnov; Liščata, Velké Hamry; Lotři, Hronov; Veverk, Brandýs nad Labem.

  Foto TOM Dakoti Česká Lípa a TOM Lotři Hronov