Aleš Sedláček a Ondřej Šejtka se účastnili dalšího jednání s ministrem dopravy Danem Ťokem, členem představenstva Českých Drah Michalem Štěpánem, odpovědným za osobní dopravu a ředitelem odboru osobní přepravy Jiřím Ješetou.

  Pan ministr vyjádřil zájem na vzájemné dohodě a podpořil dobrovolnické organizace, pracující s dětmi a mládeží. Zástupci vedení ČD deklarovali taktéž vůli, kterou dokládali již proběhlým jednáním.

  Zástupci ČRDM jednali s ministrem dopravy a zástupci Českých drahZástupci ČRDM jednali s ministrem dopravy a zástupci Českých drah Na místě bylo přislíbeno metodické řešení plateb za „neprojeté osoby“ na skupinové jízdence. Jízdné se v tomto případě vrací v plné výši. ČD na to mají až dva měsíce. To je však pro dobrovolné vedoucí, kteří tuto jízdu dotují často ze svého, příliš dlouhá doba. ČD sníží skutečnou dobu vracení peněz tak, že se vratky u skupinových slev budou vyřizovat přednostně, tedy v řádu týdne až dvou.

  Zástupci ČRDM jednali s ministrem dopravy a zástupci Českých drah Po skončení jednání s ministrem jsme pokračovali dále v jednání s kolegy z ČD o podmínkách slev v e-shopu. Cílem ČRDM je návrat ke stavu z podzimu 2014. Ze strany ČD je vůle pro úpravu prodejního systému, nicméně nápady často narážejí na reálné možnosti systému i jeho úpravy. ČD přislíbily termín spuštění specializovaného e-shopu pro NNO pracující s dětmi a mládeží k 1. 6. 2015.

  Nyní nás čeká natáčení krátkého filmu, představujícího nový systém objednávek a nákupů skupinových jízdenek, včetně rezervací míst ve vlacích a posilování spojů.

  Aleš Sedláček, předseda ČRDM

  Autor