Jezdíte na tábory, výpravy nebo výlety vlakem? Jezdíte vlaky Českých drah?

  Předpokládáme, že ano. Vyznáte se však v systému objednávek skupinových jízdenek u ČD? Víte, kdy je třeba jízdenku objednat, kdy zaplatit a kde ji vlastně koupit? Na všechny otázky vám odpoví video, které vytvořila Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Českými drahami.

  Na pokladně je možné zakoupit skupinovou jízdenku bez problému kdykoliv.
  V e-shopu ČD, kde mají členové ČRDM 5% slevu, pak můžete skupinovou jízdenku zakoupit bez omezení méně než 72 hodin před odjezdem vlaku, pokud chcete jízdenku zakoupit déle než 3 dny před odjezdem, např. týden před odjezdem, e-shop vás bude nutit objednat přepravu skupiny na www.cd.cz/skupiny

  Objednávku přepravy skupiny je nutné provést nejméně 72 hodin před odjezdem vlaku a zaplatit ji nejméně 48 hodin před odjezdem. Pokud toto splníte, ČD vám garantují místa ve vlaku, získáte tedy místenky zdarma. Pokud není možné spoj posílit (např. na lokálních tratích, kde jezdí pouze jeden vůz), ČD vás o tom informují.

  Jak vyřešit situaci, kdy si chcete objednat přepravu skupiny dopředu, ale neznáte přesný počet osob? To také není problém. Pokud zakoupíte jízdenku pro větší počet osob, než ve skutečnosti cestuje, nechte si potvrdit průvodčím ve vlaku skutečný počet přepravovaných osob a ČD vám neprojeté jízdné vrátí zpět. O vrácení jízdného lze zažádat v e-shopu ČD.

  Celý proces objednávky skupinového jízdného si nově můžete pustit i na videu, které vám přinášejí ČRDM a České dráhy. Krátký výukový film navozuje a řeší všechny zásadní momenty, které vás při objednávání tohoto jízdného mohou potkat. Objednávku vám usnadní, zprůhlední a zjednodušeně vysvětlí.

  Video si můžete pustit z facebookové stránky ČRDM https://www.facebook.com/crdm.cz

  ‪#‎vlak‬, ‪#‎crdm‬ ‪#‎tábory‬ ‪#‎výpravy‬ ‪#‎ceskedrahy‬

  Autor