Soutěž je otevřená všem lidem, které baví pomáhat druhým. Sází na fantazii a hravost. A ceny jsou velice lákavé – kvalitní, značkové outdoorové věci od společnosti HUDY.

  „Věříme, že soutěž bude motivací pro všechny dobrovolníky, které fandí projektu 72 hodin. Těší nás, že každým rokem jejich počet roste a už můžeme směle mluvit o zásahu projektu po celém Česku. Také bychom rádi poukázali na důležitý aspekt projektu, který svým pojetím nabízí dětem a mladým lidem šanci zažít neopakovatelné zážitky díky vzájemné spolupráci, i proto je forma soutěže hravá,“ sdělil Ondřej Šejtka, místopředseda České rady dětí a mládeže, která stojí za projektem.

  Soutěžní úkol zní: Vymyslete jméno pro nové komiksové postavičky, které budou dobrovolníky provázet celým projektem 72 hodin.

  Říkají si DOBROŠOVÉ. Prostě proto, že konat dobro mají v krvi a i když se jim ne vždy všechno zdaří napoprvé, tak nikdy neztrácejí chuť a odhodlání pomáhat druhým. Je jich pět a těší na svá originální jména.

  JAK NA TO?

  1. Soutěžit můžete na webových stránkách 72 hodin: http://soutez.72hodin.cz
  2. Na těchto stránkách jsou i další doplňující údaje – kompletní podmínky a pravidla soutěže.
  3. Každý DOBROŠ má svojí charakteristiku, kterou by jeho jméno mělo akceptovat. Svůj návrh zapište do příslušné kolonky. DOBROŠŮ je pět.
  4. Posílat jména můžete do 7. 8. 2016.
  5. Radovat se z výhry bude pět autorů vítězných jmen.
  6. Vítěze vyhlásíme po skončení soutěže na facebooku 72 hodin.

  Těšíme se na záplavu originálních jmen!

  72 hodin je třídenní maratón dobrovolnických projektů po celé ČR – letos již pátý ročník

  Kdykoliv během 72 hodin se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí.

  13. – 16. 10. 2016

  „Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času,“ říká Ondřej Šejtka, místopředseda ČRDM.

  Projekty mají různou podobu, může jít o úklid veřejných ploch, o obnovu zeleně, o obnovu veřejných prostor – autobusových zastávek, čištění graffiti, může se jednat o různé sociální projekty – divadelní představení v domovech pro seniory, ve školkách, dětských domovech, může jít o uspořádání kulturní či sportovní akce pro handicapované děti…

  Registrace projektů bude spuštěna na začátku září. Sledujte pozorně webové stránky www.72hodin.cz a zapojte se!

  #72hodin #dobrosi #CRDM_cz

  #72hodin

  72 hodinwww.72hodin.cz
  Projekt ČRDM „72 hodin“Projekt ČRDM „72 hodin“ Máš nápad, jak zlepšit místo, kde žiješ? Víš, kdo čeká na tvou pomoc? Dej dohromady pár kamarádů, s nimiž nápad uskutečníš, a tím se připojíš k tisícům dobrovolníků po celé naší zemi. Každoročně se do projektu zapojuje několik desítek tisíc dobrovolníků ve stovkách projektů. Projekt 72 hodin probíhá tradičně kolem poloviny října. Sleduj www.72hodin.cz, nebo na Facebook www.facebook.com/72hodin.cz.

  Autor