Evropská karta mládeže EYCA (European Youth Card) je mezinárodní identifikační průkaz pro mladé.

  Nejedná se o slevovou kartu pouze pro studenty; v České republice ji mohou získat všichni lidé ve věku 5 – 30 let. Momentálně je v ČR více než 25 000 držitelů těchto karet a mohou využívat přes 1 000 slev a výhod.

  V Evropě je Evropská karta mládeže nejrozšířenější slevovou kartou pro mladé, má 5 milionů držitelů, kteří mohou čerpat 60 000 slev ve 38 evropských zemích. Karta je široce využitelná pro aktivity v různých oblastech života, jako je cestování, kultura, doprava, ubytování, stravování, nakupování, sport, služby či vzdělávání. Více informací o kartě EYCA a mezinárodní databázi slev naleznete na evropských stránkách karet EYCA www.eyca.org.

  Kartu je také obvykle možné využít jako průkaz totožnosti pro děti mladší 15 let (a mít tak například 50 % slevu na dopravu po celé ČR).

  Nabídka slev

  Slevy se hodně liší dle konkrétní lokality a slevového místa. Kulturní a vzdělávací organizace obvykle slevují 10 – 50 %. Významné jsou rovněž slevy na ubytování (10 – 40 %) a dopravu (10 – 50 %). Některé cestovní kanceláře, obchody a autoškoly poskytují slevy 5 – 15 %. Dále je možné získat speciální produkty, jako například nejvýhodnější cestovní pojištění v ČR: www.eyca.cz/cestovni-pojisteni

  EYCA - Evropská karta mládeže (eyca.cz) Varianty karet EYCA

  Kartu si můžete pořídit ve variantě nestudentské (EYCA klasik) anebo studentské (EYCA student). U každé z těchto variant pak existuje karta typu „veřejnost“, kterou může získat každý, a karta EYCA členský průkaz – ta je určena členům nejrůznějších sdružení, kteří ji kromě slev mohou využít jako členský průkaz ve své organizaci.

  Kdo karty EYCA provozuje

  Karty EYCA provozuje v ČR Česká rada dětí a mládeže , nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je podporovat mladé lidi. Držitelům karet je umožněno snáze realizovat své sny, rozšířit si obzory v zahraničí nebo zvládat studijní a běžný život. Cílem je poskytnout mladým lidem dostatek kvalitních informací, pohybu a povzbudit je v aktivním přístupu k životu.

  eyca.cz

  #EYCA #EYCA_cz

  #EYCA

  Evropské karty mládeže EYCAEvropské karty mládeže EYCAwww.EYCA.cz
  EYCA karty jsou mezinárodním identifikačním a slevovým průkazem pro mladé lidi ve věku od 5 do 30 let, a to jak pro studenty, tak nestudenty. Zajímavé možnosti přináší využití karet EYCA v neziskových organizacích a ve školách.
  Držitelů karet EYCA je v ČR nyní již asi 25 000 a mohou využívat přes 1000 slev a výhod. V Evropě je Evropská karta mládeže nejrozšířenější slevovou kartou pro mladé – má více než 5 milionů držitelů, kteří mohou čerpat přes 60 000 slev ve 39 evropských zemích. Karta je široce využitelná pro aktivity v různých oblastech života, jako je cestování, kultura, doprava, ubytování, stravování, nakupování, sport, služby či vzdělávání. Karty EYCA se také dají využít jako studentský průkaz na školách (a to jak na vysokých a středních, tak i na základních) a také jako členská karta v neziskových organizacích.
  Chcete si užívat svět? S EYCA kartou (Evropskou kartou mládeže – European Youth Card) je to hned snazší.
  Pokud se chcete o kartách EYCA dozvědět víc, klikněte na některý z odkazů níže:
  obecně / pro organizace /pro školy / zahraničí.

  Autor