Chcete mít jistotu, že se cestou na výpravu nebo zpět všichni vejdete do vlaku, objednejte si cestu alespoň 72 hodin předem. Dostanete nejen skupinovou slevu, ale České dráhy Vám zajistí i místa ve vlaku.

  Jak to celé provést? Nejlépe online na eShopu Českých drah. Pokud využijete skupinovou jízdenku pro alespoň 6 cestujících a objednáte ji předem, ušetříte při cestách vlaky ČD nejméně 50% z ceny jízdného.
  Skupina 6 a více osob má možnost:
  • předem objednat cestu na internetu – v eShopu ČD
  • předem objednat cestu u pokladní přepážky
  • předem objednat cestu telefonicky na čísle 221 111 122.
  (tato pravidla platí od 10. 12. 2017)

  Jste z neziskové organizace, pracující s dětmi a mládeží, která je členem ČRDM nebo jejích krajských rad? Pak můžete ušetřit ještě víc. Musíte ale svoji organizaci u ČD zaregistrovat.

  Jak registrovat Vaši organizaci do eShopu ČD:

  V eShopu ČD je nejprve třeba registrovat fyzickou osobu, teprve poté je možné registraci změnit na právnickou osobu.
  1) Vstupte na www.cd.cz;
  2) vpravo nahoře menu je tlačítko „registrovat“;
  3) po vyplnění požadovaných údajů vám na e-mail přijde žádost o potvrzení registrace, poté jste registrován(a) jako fyzická osoba;
  4) vstupte znovu na www.cd.cz, vpravo v menu zvolíte „přihlásit“;
  5) přihlaste se pomocí Vašich přihlašovacích údajů a dále zvolte „Uživatelský profil“;
  6) v pravém menu otevřete odkaz „Firemní údaje“, zde vyplníte potřebné údaje a odešlete žádost;
  7) žádost o registraci bude zaslána ČD; v případě, že se vaše organizace nachází v seznamu členů ČRDM či jejich pobočných spolků, splňujete podmínky programu ČD firmám a podmínky Memoranda o spolupráci mezi ČD a ČRDM, žádost bude schválena cca do 5 pracovních dnů;
  8) o schválení registrace budete informováni na e-mail zadaný při registraci, při dalším přihlášení již můžete nakupovat se slevou 5 %
  Pokud byste do 5 dnů neobdrželi informaci o zařazení do programu, nebo by se vám ceny jízdného nesnížily o 5%, kontaktujte prosím kancelář ČRDM na emailu sekretariat@crdm.cz.

  Jak dlouho předem je třeba skupinovou jízdenku objednat?

  Objednávku přepravy skupiny je nutné provést nejméně 72 hodin předem.
  Nejpozději 48 hodin před odjezdem vlaku je třeba objednané jízdenky na základě přiděleného transakčního kódu zaplatit u pokladní přepážky nebo v e-shopu ČD, jinak objednávka propadne.
  Pokud toto splníte, ČD vám garantují místa ve vlaku, získáte tedy místenky zdarma. Pokud není možné spoj posílit (např. na lokálních tratích, kde jezdí pouze jeden vůz), ČD vás o tom informují.

  A co když nás pojede méně?

  Pokud si chcete objednat přepravu skupiny dopředu, ale neznáte přesný počet osob, není to takový problém. Pokud zakoupíte jízdenku pro větší počet osob, než ve skutečnosti cestuje, nechte si potvrdit v nástupní stanici pokladníkem nebo v prvním použitém vlaku průvodčím skutečný počet přepravovaných osob a ČD vám neprojeté jízdné vrátí zpět. O vrácení jízdného lze zažádat v e-shopu ČD. Vyřízení návratky proběhne zpravidla během týdne až jednoho měsíce, přičemž maximální lhůta pro vyřízení jsou 3 měsíce od podání žádosti.

  Jak objednat skupinové jízdné se můžete dozvědět také na videu. Krátké výukové video, které připravily společně České Dráhy a ČRDM, řeší zásadní momenty, které vás při objednávání skupinové jízdenky mohou potkat.

  Video si můžete pustit i z facebookové stránky ČRDM (v sekci Videa).
  https://www.facebook.com/crdm.cz

  ‪#‎vlak‬, ‪#‎crdm‬ ‪#‎tábory‬ ‪#‎výpravy‬ ‪#‎ceskedrahy‬