V Pražské křižovatce se 12. listopadu od 19:00 hodin uskuteční další z řady benefičních koncertů na podporu obětí domácího násilí.

    Tentokrát bude hvězdou večera Lenka Filipová, která předvede virtuózní hru na klasickou kytaru a zazpívá známé hity i francouzské šansony. Celý výtěžek z koncertu tradičně půjde na odbornou pomoc obětem domácího násilí, které nalezly útočiště v utajeném azylovém domě ACORUSu pro ženy a matky s dětmi.

    Na úvod vystoupí pěvecký sbor Frangula chorus. Vstupenky na unikátní večer v ceně od 350,- do 950,- Kč jsou v prodeji v síti Ticket Art. Historie benefičních koncertů pro ACORUS v Pražské křižovatce (prostoru, který spravuje Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97) se začala psát v roce 2014. Po Lucii Bílé s Petrem Maláskem, Davidu Kollerovi a Tomáši Klusovi letos oběti domácího násilí benefičním vystoupením podpoří kytaristka a zpěvačka Lenka Filipová.

    Díky benefičním koncertům již ACORUS získal 450.000 korun. Za to patří velký díky všem dárcům a partnerům. Letos se sponzory koncertu staly firmy The Irish Times, Mary Kay a PRK Partners.
    „Letošní koncert pro ACORUS se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti násilí na ženách (který připadá na 25. 11.). V tomto období je obzvlášť důležité veřejně mluvit o domácím násilí a zároveň motivovat ty, kdo jsou jím ohroženi, aby se nebáli požádat o pomoc,“ uvádí za pořadatele – centrum ACORUS – Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky.

    Autor