S blížícími se prázdninami řeší řada rodičů, jak zajistit dětem zajímavý letní program. Co je ale u takového výběru nejdůležitější?

  Zaměření programu, osobnost hlavního vedoucího nebo typ ubytování? S rozhodováním přichází na pomoc YMCA v České republice, organizace s 97 letou tradicí v pořádání táborů. Její projekt Jak vybrat tábor nabízí přehledný seznam kritérií, na které je dobré se zaměřit.

  YMCA v České republice má v pořádání táborů bohatou tradici „Každé dítě by mělo prožít léto tak, aby se domů vracelo plné nových dojmů, přátelství a zážitků, které nejen vyplňují volný čas, ale rozvíjejí jeho osobnost“, říká Vojtěch Rálek, generální sekretář YMCA v ČR. „Zorientovat se v dnešní široké nabídce táborů pořádaných jak tradičními organizacemi, tak volnočasovými agenturami, ovšem nemusí být pro každého snadné. Proto jsme sestavili několik rad, vlastně jakési patero podmínek, které má každý správný tábor splňovat.“

  YMCA v České republice má v pořádání táborů bohatou tradiciJaká kriteria by měl mít kvalitní tábor, radí YMCA v ČR Součástí projektu je seznam kritérií (naleznete zde nebo ve formátu PDF zde), web http://www.jakvybrattabor.cz/, i videa, na kterých konkrétní rodiče z YMCA představují svůj pohled, své hlavní pravidlo, podle kterého tábor pro své dítě vybírají.

  Příjemné prázdninové léto Vám přeje YMCA

  http://www.jakvybrattabor.cz/


  YMCA v České republice YMCA
  je nezisková organizace pro děti a mládež, která má v pořádání táborů bohatou tradici
  – podílela se na zorganizování prvního tábora na světě v roce 1907 v Anglii, v Československu založila v roce 1921 Masarykův tábor na Sázavě, který provozuje dodnes.

  Dnes pořádá česká YMCA přes padesát táborů ročně, účastní se jich kolem tří tisíc dětí.
  Tábory se liší svým zaměřením i velikostí, najdete tu malé skupiny táborníků v týpí i velké chatové tábory či tábory putovní. Všechny ale nesou stejnou myšlenku – snaží se být nejen zábavou pro volný čas, ale prostřednictvím zajímavých programů předávat dětem hodnoty, které rozvíjí celou jejich osobnost – tělo, duši i ducha. Vedou děti a mladé lidi k samostatnosti, pevnému charakteru a schopnosti vzájemně spolupracovat.

  Více o YMCA na www.ymca.cz

  Autor