Patnáct tisíc letáků roznesou do neděle brněnští skauti do domácnosti v městské části Brno-střed. Radnice se na skauty obrátila s prosbou o pomoc.

  Bylo třeba, aby se tiskoviny s informacemi o koronaviru dostaly zejména k těm, kteří si neumí nebo nemohou najít informace sami na internetu. Často se jedná o starší občany, kteří jsou virem zároveň nejvíce ohroženi.

  Skauti v Brně pomáhají: šijí roušky nebo roznáší letáky pro radnici (foto Iveta Zieglová) „Tato skautská služba v době krize je – stejně jako jiné, které nelze dělat z domova – umožněna pouze plnoletým dobrovolníkům. Mladší členy se snažíme motivovat, aby se zapojili jinak a z domova – třeba šitím roušek,“ vysvětlil předseda skautského okresu Brno-město David Odehnal.

  Skauti v Brně pomáhají: šijí roušky nebo roznáší letáky pro radnici (foto Iveta Zieglová) Skauti převzali 15 000 letáků od radnice ve středu odpoledne. Roznést by je měli do konce týdne. Jen za prvních několik hodin od vyhlášení výzvy se přihlásily dvě desítky zájemců ochotných pomoci hned první den, další dny vyrazí do terénu vždy čtyři desítky skautů a skautek. „Bohužel ani my, ani radnice nemůžeme v tuto chvíli nabídnout zapojeným dobrovolníkům účinné ochranné pomůcky. Nabídli jsme jim proto alespoň podomácku vyrobené roušky, které pro ně ušili skauti a skautky,“ popsal jeden z koordinátorů roznosu, skaut Vít Burian.

  Skauti v Brně pomáhají: šijí roušky nebo roznáší letáky pro radnici (foto Iveta Zieglová) Skauti z jižní Moravy, ty brněnské nevyjímaje, nabídli své služby některým veřejným institucím a složkám Integrovaného záchranného systému. „Pokud se na nás obrátí s konkrétní potřebou, jsme schopni obratem oslovit naše dospělé dobrovolníky s výzvou k pomoci. Z ohlasů víme, že zájem pomáhat je mezi skauty veliký,“ uzavřel Odehnal.

  foto Iveta Zieglová

  #koronavirus

  Autor