Letošní ročník největší dobrovolnické akce pro děti a mládež v ČR se uskuteční opět v polovině října, 12.–15. 10. 2023.

   Zaměření letošní akce – druhotní opylovači

  Možná se ptáte, proč na všech propagačních materiálech najdete motiv včel. Letošní ročník akce jsme se rozhodli věnovat ochraně tzv. druhotných opylovačů, mezi které patří i divoké včely, samotářky. Připravujeme pro vás sérii pracovních listů, díky kterým děti seznámíme, o jaký hmyz se jedná, s postupy, jak je chránit a jak jim pomoci v přírodě přežít.

  Oblíbená podpora – stromy a keře, pytle a rukavice

  Opět se můžete těšit na sazenice ovocných stromů a okrasných keřů. Mezi sazenicemi keřů letos najdete poprvé i sazenice bezu černého. Ti z vás, kteří se rozhodnout uklízet nepořádek ve svém okolí, od nás opět obdrží pytle a několik párů rukavic.

  Tak jako každý rok jsme pro každého koordinátora, který do akce 72 hodin zaregistruje projekt připravili tričko zdarma. A jak budou vypadat? Jelikož jsme se letošní rok rozhodli věnovat včelkám, tak nebylo pochyb, jakým směrem se při přípravě vzhledu triček vydáme. Připravili jsme dva návrhy, budete si tak moci vybrat.

  Jako dárek pro účastníky jsme letos připravili stylovou dřevěnou záložku s pravítkem. Obdrží jej každý, kdo se akce zúčastní.

  Těšíme na vaše projekty. Registrace je již otevřená, tak se do ní můžete pustit třeba hned.

  Autor