Letošní CVVZ se koná už za pár dní ve Skutči,  a to  od pátku 11. do neděle 13. listopadu 2022 s mottem Země nám nepatří, my patříme Zemi.

  Účastníci mohou vybírat z bohaté nabídky programů, na nichž se podílejí desítky lektorů napříč spolky dětí a mládeže, na https://www.cvvz.cz/program.

  Na programech CVVZ se podílejí mimo jiné i lektoři z České rady dětí a mládeže. Jde např. o témata Pojištění na akcích s dětmi a mládeží (Ondra Šejtka), Podzimní úklid v rejstříku spolků (Jakub Sotl), Udržitelné místo (Lucie Bíbová a Michaela Doležalová), Mladí a udržitelní (Nela Andresová a Zuzana Wildová) anebo Kulatý stůl s Českou radou dětí a mládeže.

  Z dalších programů vybíráme namátkou: 

  Na letošní CVVZ jsme si pro vás připravili opravdovou pecku, kterou už nemůžeme dál tajit. Svou přednášku Strach, smysl a motivace si pro nás připravil známý youtuber, moderátor a spisovatel Karel KOVY Kovář. Uskuteční se v sobotu navečer (17:00 – 18:30) v kulturním klubu s kapacitou 400 míst.

  Co by to bylo za CVVZ pořádanou Altusem, kdyby na ni nepřijela paní Dr. Lidmila Pekařová. Ani letos nebudete ochuzeni o její přednášku na téma: Komunikace s dětmi aneb proč to neumíme. Uskuteční se v sobotu odpoledne (13:00 – 16:00) a rovnou v té největší možné místnosti – kulturním klubu s kapacitou až 400 míst.

  Skuteč je městem ševců a kameníků, tak nemůže chybět prohlídka regionálního muzea. Čeká vás komentovaná prohlídka obuvnické a venkovní kamenické expozice. Exkurze se bude konat v sobotu celkem 3× a určitě byste si ji neměli nechat ujít.

  V sobotu dopoledne se můžete vydat do Země Keltů. Archeopark, který nabízí i vzdělávací programy, najdete u Nasavrk, kam vás odveze autobus.

  Více o nabitém programu, ale také o všem, co s CVVZ souvisí, od jídelníčku či ubytování až po zajímavosti Skutče a okolí najdete na stránkách https://www.cvvz.cz/

  https://www.facebook.com/cvvz.cz

  Pořadateli letošní CVVZ jsou O.S. Altus, z.s., Rada dětí a mládeže Pardubického kraje a Spolek Mladých Tanečníků Skuteč.

  Záštitu na akcí převzali  JUDr. Martin Netolický, Ph.D., hejtman Pardubického kraje,  Jaroslav Hetfleiš, starosta města Skuteč a Mgr. Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu.

  Autor