Jana Nováková, Jiří Welsch a Pavla Gomba.V pražské Sazka Aréně se poprvé veřejně hrál basketbal. Stalo se tak pod záštitou UNICEF a hlavní hvězdou byl český basketbalista, hrající v NBA, Jiří Welsch. Velkolepá akce, které se zúčastnilo spoustu známých lidí, se uskutečnila v pondělí 15. srpna 2005.

    Právě Jiří Welsh se na kongresu v Itálii seznámil s ředitelkou českého UNICEFu Pavlou Gomba. Příprava společného projektu trvala rok a půl. Celé zábavné odpoledne, nazvané Zpět do školy – Basketbal dětem, bylo hlavně charitativní akcí. Vstupné – symbolických 30 korun – bylo příspěvkem na to, aby děti na celém světě mohly chodit do školy. Kromě toho si mohli návštěvníci zakoupit různé předměty od Unicefu, tradičně se za dobrovolný příspěvek prodávalo pečivo a bylo také možné adoptovat panenku, která pomáhá.

    RebecaCelé zábavné odpoledne odstartovala autogramiáda známých tváří. Vystřídali se na ní, kromě Jiřího Welshe, také hokejista Jiří Šlégr, herec Pavel Nový nebo zpěváci Šárka Vaňková, Tomáš Savka a Rebeka. Hlavním tématem odpoledne byl ale sport. Nejprve na hřiště postavené uprostřed arény naběhl výběr basketbalistů z řad dorostu. V hlavním zápase se pak proti sobě postavil tým Jiřího Welshe, sestavený z jeho přátel (mimo jiných v něm hrála i Welshova manželka a bratr) a tým osobností (nechyběl v něm Jiří Šlégr, herci Ivan Trojan a Pavel Nový, sportovní komentátoři Jiří Nikodým a Jan Bažant). Welshův tým měl většinu zápasu převahu a nakonec vyhrál o devět bodů. Mezi basketbalem byl prostor pro ostatní vystupující. Divákům tak bez nároku na honorář zazpívali Šárka Vaňková, Tomáš Savka, Rebeka, trio Infinity a New trio s Nicol Lenertovou. Celým odpolednem provázela moderátorka Jana Nováková.

    Velká škola malých novinářů.Doprovodným programem byla také Velká škola malých novinářů, kterou již tradičně pořádala Dětská tisková agentura (www.dta.zde.cz). Přítomné děti si mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak vypadá práce novináře.

    Autor