Z koncertu Děti dětem 2007Dne 3. února se proběhl v Kongresovém sále Kongresového centra Praha 10. ročník koncertu Děti dětem, který je pořádán o.s. Pionýr a Nadací Dětem 3. tisíciletí. Koncert Děti dětem je tradičním vyvrcholením Pionýrského Sedmikvítku – otevřené kulturně-umělecké soutěže sdružení Pionýr, které se každoročně účastní kolem 10 000 dětí. Z kulturních oblastí Hudba, Divadlo, Tanec, Dětská porta, Pro-Rock, Rukodělná činnost a výtvarné práce, Clona – film, foto a Folklórní tanec, si může vybrat opravdu každý.

  Z koncertu Děti dětem 2007Záštitu nad akcí převzalo letos Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a JUDr. Petra Buzková.
  Bezmála 200 amatérských účinkujících z celé republiky s nejzajímavějšími vystoupeními předvedlo své téměř profesionální umění v největším koncertním prostoru v Praze před plným hledištěm – i letos bylo vyprodáno, a tak jako ve všech předcházejících letech program sledovalo bezmála dva tisíce diváků.

  Významným okamžikem je každoroční předávání Putovních pohárů předsedy vlády České republiky za dlouhodobý přínos pro rozvoj práce s dětmi v oblasti kultury. Pro rok 2007 je z rukou p. Mgr. M. Schmarcze, ředitele tiskového odboru Úřadu vlády ČR, převzali: Pionýr - logoPionýrská skupina Čestice – Podlesáci, Dětský domov K. H. Borovského Most, Taneční soubor Okřešánek, Televize Alfa Junior Děčín, Pionýrská skupina Polička.
  Cenu převzala též absolutní vítězka soutěže „Víme si rady“ (týká se bezpečnosti) organizované Pionýrem a pojišťovnou Generali. Letos se jí stala devítiletá Martina Hlavničková z Velkého Ježova.
  Vynikající vystoupení sólistů, skupin a souborů dětí doplnili letos profesionální hosté – Leona Černá ze Superstar, a všechny účastníky ohromilo a nadchlo vystoupení největšího tělesa večera Posádkové hudby Praha. Večerem provázel Jakub Hejdánek.

  Autoři