Ledová Praha 2007 - z návštěvy Muzea voskových figurin Jsou za námi pololetní prázdniny a s nimi i již sedmý ročník tradiční kulturně-vzdělávací akce Ledová Praha. Podobně jako v předchozích letech se otevřely brány muzeí, historických památek a dalších zajímavých objektů pro děti z pionýrských oddílů, dětských domovů, domů dětí a mládeže, základních škol i pro rodiny s dětmi, pro něž byla připravena řada zvýhodněných nebo i bezplatných vstupů.

    Pionýr - logoDíky organizátorům ze sdružení Pionýr a z Nadace dětem 3. tisíciletí mohly navštívit tradiční atrakce jako Národní muzeum, Pražský hrad, Židovské muzeum, Muzeum hl. m. Prahy, Muzeum Policie, Petřínskou rozhlednu, Botanickou zahradu UK, ale také Žižkovskou věž, Muzeum voskových figurín či Bobovou dráhu, nově byl nabídnut Mořský svět, Loreta a Katedrála sv. Víta.

    „Strávit prodloužený víkend aktivně a třeba se i dozvědět něco nového se tentokrát rozhodlo přes 9 000 účastníků, což je v historii Ledové Prahy zatím nejvíc. Děti se sjíždějí z celé republiky a pro mimopražské kolektivy je připraveno i ubytování v pražských školách – letos to bylo zhruba 2 400 účastníků. Některé kolektivy, například z dětských domovů, jichž bylo tentokrát čtrnáct, se účastní pravidelně každý rok,“ popisuje průběh akce Irena Černá, zástupce organizátorů.

    Ledová Praha 2007 - z návštěvy Národního muzeaPodobná akce je samozřejmě náročná nejen organizačně a vzhledem k tomu, že vstupenky jsou zdarma, mohla se uskutečnit jen díky velkorysé podpoře partnerů, jimiž byli: Generali pojišťovna a.s. a Dopravní podnik hl. m. Prahy a Italská cukrárna. Mediálními partnery byli: Český rozhlas 1 – Radiožurnál, Informační centrum Borovice.cz, Dětská tisková agentura a Alík – Dětský internet. Jim všem, stejně jako institucím, jež uvítaly účastníky Ledové Prahy, náleží poděkování.

    Autor