Ze semináře Youth 4 youth VI. na Vysočině Žáci základních a studenti středních škol z různých míst kraje Vysočina se zúčastnili semináře „Youth 4 youth“ v Pelhřimově. Seminář pořádal Krajský úřad Vysočina s občanským sdružením Hodina H z Pelhřimova.
    Seminář „Youth 4 youth“ se věnuje mezinárodním příležitostem pro mládež a neformálnímu vzdělávání. Mládež na tomto projektu získá vědomosti o tom, kde hledat informace o možnostech pro mladé, co to jsou evropské programy, co nabízí program Mládež v akci, jak navázat první kontakt s mladými lidmi a organizacemi z jiných zemí, jakým způsobem je možné se různých aktivit účastnit.

    Ze semináře Youth 4 youth VI. na Vysočině Víkendový seminář byl již šestým pokračováním modulu „Youth 4 youth“. Iniciátorkami celé akce jsou Klára Lysová, pracující v té době na Krajském úřadě Vysočina a Iva Havlíčková, regionální konzultantka programu Mládež v akci pro kraj Vysočina. „Seminářem prošlo celkem 118 účastníků z kraje Vysočina a 36 z nich vyjelo do zahraničí na evropské projekty do měsíce od účasti na našem semináři,“ sdělila regionální konzultantka programu Mládež v akci pro kraj Vysočina a školitelka Iva Havlíčková. Semináře jsou finančně podpořeny Krajským úřadem Vysočina nebo Českou národní agenturou Mládež. Celá akce je realizována díky spolupráci s Oddělením mládeže a sportu Krajského úřadu Vysočina.

    Ze semináře Youth 4 youth VI. na Vysočině Program víkendového semináře je velmi interaktivní, aby se mládež od 15 do 18 let nenudila. Tentokrát mladí lidé dorazili do Pelhřimova v pátek 2. 10. v podvečer, ubytovali se, povečeřeli a hned se věnovali pečlivě připravenému programu semináře až do nedělního poledne. Programové aktivity se konaly v Centru lidských zdrojů – Centru neformální výchovy a vzdělávání o. s. Hodina H. Mládež z Vysočiny získala mnoho užitečných informací od Aleny Mikulíkové z Krajského úřadu Vysočina a od Ivy Havlíčkové. Všichni si na vlastní kůži vyzkoušeli různé aktivity neformálního vzdělávání, setkali se s dobrovolníky na Evropské dobrovolné službě, poslechli si zážitky zkušených účastníku mezinárodních výměn mládeže a dokonce si i zabruslili. Určitě se díky novým zkušenostem a informacím brzy rozletí do různých světových stran. občanské sdružení Hodina H