Ve středisku TYMY se stalo již tradicí nabízet v době prázdnin kromě pobytových táborů i ty příměstské.

    Děti docházejí od pondělka do pátku vždy na osm hodin ráno a končí kolem čtvrté odpolední kdy se vrací na noc domů k rodičům. Tábor 3. Galaxie, připravený na právě proběhnuvší jarní prázdniny, z tohoto modelu trochu vybočil. Děti mohly jednu noc v TYMY i přespat. K tomuto odvážnému kroku se nakonec odhodlalo osm borců z celkem tuctu účastníků tábora – a pro některé to byla vůbec první noc bez rodičů nebo babiček mimo domov.

    Všechny děti to zvládly statečně. I když denní program před noclehárnou – celodenní pobyt v zábavním parku Galaxie ve Zlíně – byl pro ně náročný, děti si ještě před večerní pohádkou na přání zahrály turnaj v holandském billiardu. Kromě Galaxie a noclehu si během týdne vyjely na Troják za sněhem, odehrály turnaj ve stolním fotbálku, odjely závody samohybných autíček, vyrobily pravé galaktické mimozemšťany, naučily se nové deskové hry, a dokonce si i nacvičily divadlo, které na závěr předvedly rodičům.

    Novým, netradičním zážitkem pro děti pak byla určitě exkurze na hasičskou zbrojnici v Bystřici pod Hostýnem, kde nás provedl sám kapitán a při prohlídce hasičské techniky povyprávěl spoustu zajímavostí k činnosti hasičů. Společně s vedoucími prožili táborníci příjemný a na zážitky bohatý týden a těší se na letní příměstské pobyty. TYMY jich letos připravilo opravdu bohatou nabídku pokrývající celé letní prázdniny. Ze široké škály témat si, doufejme, vybere podle svého gusta každé dítko.

    SVČ TYMY – Martina

    Autor