Jmenuji se Malte Range, je mi devatenáct a jsem ze Stuttgartu z Německa. Tolik o mně v češtině. Od 11. ledna vykonávám Evropskou dobrovolnou službu (anglicky European Voluntary Service – EVS) u České rady dětí a mládeže (ČRDM) na Praze 1. Je to poprvé, co jsem v Česku a především v Praze. Kromě toho jsem poprvé na tak dlouho v zahraničí (má EVS zde potrvá do konce září). Proto bych chtěl říct několik slov o mém prvním týdnu v Praze.

  Rozhodl jsem se jít do Prahy, abych v jiné zemi zažil něco nového, naučil se být soběstačnějším a v neposlední řadě protože se mi líbil popis projektu v databázi EVS. Abyste získali bližší představu, co tady vůbec dělám, tady naleznete popis mého projektu v angličtině: http://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_form_en.cfm?EID=26000397667

  Malte Range, dobrovolník Evropské dobrovolné služby v ČRDM Jelikož jsem prvním „évéskářem“ v ČRDM, není to nová zkušenost jenom pro mě, nýbrž i pro mou organizaci. Přesto, nebo možná právě kvůli tomu, dělal každý z ČRDM všechno proto, abych se tady rychle cítil dobře, což se jim ostatně povedlo. Především koordinátor EVS Marek Krajči mi při každodenních záležitostech i při práci vždy pomohl, když nastal nějaký problém.

  V mém prvním týdnu jsem byl uveden do každodenní práce neziskové organizace, zúčastnil jsem se týdenní porady a pomáhal s úkoly sekretářce, která mi také nejvíc přiblížila, jak to tady chodí.

  Malte Range, dobrovolník Evropské dobrovolné služby v ČRDM Když to shrnu, dá se říct, že můj první dojem je velmi pozitivní. Už jsem viděl hodně z hezkého centra Prahy a stále víc si zvykám na každodenní život i příjemnou atmosféru v kanceláři. A jelikož mám i jazykovou výuku, doufám, že brzy budu umět lépe mluvit česky.

  Na závěr vás jen chci upozornit na můj blog, který jsem nedávno začal psát: http://mjrange.jimdo.com/. Dozvíte se tam o mých nejnovějších zážitcích, německy, anglicky a časem snad i česky. S ohledem na to: Brzy na shledanou!

  Mládež v akci - tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie...