Ať už se do zahraničí chystáte o letošních letních prázdninách, nebo cizí země navštěvujete pravidelně i mimo hlavní sezónu, určitě jste řešili, jaké si pořídit cestovní pojištění.

  Na českém trhu je totiž poměrně velké množství produktů cestovního pojištění s nejrůznějšími podmínkami a cenami.

  Pojištění vás přitom může vyjít i poměrně draho – třeba i na několik set korun za jeden jediný víkend! A i „výhodné“ nabídky některých pojišťoven a slevy pro studenty ho v konečné míře příliš nezlevní, zvláště pokud cestujete do zahraničí častěji, než jednou ročně nebo na delší dobu.

  EYCA - Evropská karta mládeže (eyca.cz) Nejvýhodnější je tedy pořídit si celoroční pojištění, které ovšem ve většině případů vyjde poměrně draho. Ne tak pro držitele Evropských karet mládeže EYCA (www.eyca.cz), kteří si mohou celoroční cestovní pojištění do celého světa pořídit již od 190,- Kč, což je v současné době nejméně na českém trhu, pokud nepočítáme cestovní pojištění k platebním kartám zdarma, za které ale platíte bance jiným způsobem (a zpravidla mnohem dráž).

  Takhle vypadá karta EYCA Celoroční cestovní pojištění ke kartám EYCA navíc umožňuje poměrně variabilní navolení požadavků. Můžete si tak například připlatit za pojištění při rizikových sportech, pojištění zavazadel, zodpovědnosti atp. Pokud navíc plánujete v zahraničí pobýt delší dobu v kuse, je možné si pořídit i dlouhodobé pojištění, a to za skutečně bezkonkurenčně nejlepší cenu na trhu, i když se tímto titulem honosí i o dost dražší celoroční cestovní pojištění. Překvapivé také je, že kromě nízké ceny jsou i konkrétní podmínky a nastavené peněžní limity tohoto pojištění velice nadstandardní.

  Pojištění ke kartám EYCA poskytuje Union pojišťovna (www.unionpojistovna.cz), což je původně pojišťovna Slovenská a není tak tedy v ČR příliš známá. Mohlo by se to zdát jako problém, ale česká pobočka této pojišťovny provádí veškerý styk s klienty v české měně a v českém jazyce (pro klienty mají dokonce i českou asistenční službu nonstop), takže nelze ani poznat, že by se jednalo o pojišťovnu „zahraniční“. Na Slovensku je navíc Union pojišťovna již tři roky za sebou vyhlašována nejlepší tuzemskou pojišťovnou, což o kvalitě jejich služeb leccos svědčí.

  Jedinou nevýhodou tohoto pojištění tak zůstává, že musíte být držitelem karty EYCA, tedy musí vám být maximálně třicet let a musíte mít zakoupenou platnou EYCA kartu. Ta ale v současné době stojí 100,- Kč ročně a navíc na ní můžete čerpat 60 000 dalších slev a výhod, takže to je nevýhoda skutečně jen drobná.

  Více informací o celoročním cestovním pojištění ke kartám EYCA a možnost online objednávky tohoto pojištění naleznete na stránkách EYCA (www.eyca.cz/eyca-tip/nejvyhodnejsi-cestovni-pojisteni-v-cr-jen-s-kartou-eyca).

  Autor