V Dolních Vítkovicích, poblíž centra Ostravy. V místech monumentální industriální architektury (národní kulturní památka), které se také říká „Ostravské Hradčany“.

  Právě zde byly postaveny dvě nové budovy Světa techniky, nabité nápaditými prvky interaktivní výstavy. Pro držitele karet EYCA jde o místo o to zajímavější, že tu mohou platit nižší vstupné.

  Svět techniky – to jsou dvě budovy plné nevšedních zážitků (foto Svět techniky Ostrava)Velký svět techniky
  Zákonitosti fungování světa kolem nás, technické novinky současnosti a malá ochutnávka budoucnosti. Velký Svět techniky představuje ve čtyřech stálých expozicích zábavnou formou technické a přírodovědné obory, které jsou v současnosti důležité pro rozvoj společnosti celé naší planety. V budově, oceněné několika architektonickými tituly, nechybí ani 3D kino s největším nekomerčním plátnem v ČR, tzv. Divadlo vědy s ukázkami velmi efektních pokusů, moderně vybavená laboratoř a velmi populární dílny.

  Svět techniky – to jsou dvě budovy plné nevšedních zážitků (foto Svět techniky Ostrava)Svět techniky – to jsou dvě budovy plné nevšedních zážitků (foto Svět techniky Ostrava)Malý svět techniky U6
  Jedinečná výstava v budově památkově chráněné VI. energetické ústředny v areálu Dolních Vítkovic. Na 118 interaktivních exponátech je ukázán průřez technickým vývojem od průmyslové revoluce až po současnost. Hlavním průvodcem touto zábavnou a poučnou expozicí je slavný Jules Verne se svými příběhy… Tuto lokalitu můžete znát z pořadu České televize „Déčko“ U6 – Úžasný svět techniky.

  Všichni držitelé karet EYCA mají ve Světě techniky nárok na snížené vstupné:
  The European Youth Card Association (EYCA) Velký Svět techniky
  • všední dny 130 Kč, • státní svátky a dny pracovního volna 180 Kč.
  Malý Svět techniky U6
  • všední dny 50 Kč,
  • státní svátky a dny pracovního volna 70 Kč.

  Speciální sleva a zvláštní podmínky pro členy ČRDM:
  crdmČlenským organizacím sdruženým v ČRDM je určena cena pro „Školní skupiny“. Týká se skupin nad 10 osob (doprovod zdarma), vstupenky je třeba objednat alespoň 3 dny dopředu písemně na adrese: recepce.stc@vitkovice.cz případně na telefonu: 595 955 740. Součástí rezervace musí být jméno oddílu a kontaktní telefon. Cena vstupenky pro jednu osobu je poté po celý rok v rámci Velkého Světa techniky (STC) 110 Kč a v Malém Světě techniky (U6) 50 Kč.

  Pro více informací navštivte webové stránky www.stcostrava.cz

  #sleva #EYCA #ČRDM

  Autor