Je jich sedm, pocházejí ze šesti států světa a žijí, pracují či studují v České republice. Všechny spojuje jedna věc, a sice dobrovolnictví.

  Sedm statečných - příběhy cizinců dobrovolníků (META, o.p.s.) Příběhy těchto neobyčejných lidí zpracovala společnost META, o.p.s. (https://www.meta-ops.cz) formou video medailonků a tištěné publikace s názvem Sedm statečných – příběhy cizinců dobrovolníků, která je navíc doplněná o teoretický úvod k dobrovolnictví v České republice a ve světě.
  V následujících měsících každého z nich představíme samostatně v rámci speciálního seriálu.

  Příběh dobrovolníka Carlose se začal psát už v jeho rodné zemi v americkém Texasu. Sám o sobě říká: „Myslím, že bych byl sám se sebou velmi nespokojen, kdybych nedělal něco dobrého.“

  Sedm statečných - dobrovolník Carlos (META, o.p.s.) Carlos ve své zemi působil jako dobrovolník v roli učitele angličtiny jako cizího jazyka a také v organizaci „Big brothers, big sisters“. Když pak přijel do České republiky, hledal přirozeně nové možnosti, kde by se mohl uplatnit, a tak se zapojil do práce s romskými dětmi. V roce 2015 začal doučovat mladé migranty angličtinu ve společnosti META. „Přijde mi zajímavé, že při práci s těmito dětmi jsou na tom všechny stejně. Všechny vědí, že angličtina, a nakonec ani čeština, nejsou jejich rodnými jazyky, takže se nestydí, když dělají chyby, nezčervenají, nezačnou se potit… jsou prostě na jedné lodi. Navíc je hezké pomoct lidem, kteří možná nemají stejné finanční prostředky jako ostatní,“ říká Carlos.

  Carlos sice tvrdí, že se vedle Čechů cítí jako líné tlusté čuně, protože v jakoukoliv roční dobu pořád něco dělají, ale sám je při tom ve svém volném čase neuvěřitelně aktivní. Život v České republice má rád i kvůli její bohaté historii, zkamenělinám, zajímavým druhům kamenů a archeologickým nálezům. Vytváří vlastní webový komiks – takový svůj český příběh očima cizince psaný v angličtině na česká témata s českými superhrdiny. A nakonec hodně cestuje, protože v rámci Čech, ale i Evropy podniká tzv. „maratonový turismus“. „Je příjemné jet do ciziny anebo na nějaké neznámé místo, vidět ho a taky tam podniknout něco super sportovního, zaběhnout maraton a dostat medaili.“

  Mnohem více se o Carlosovi, jeho životě v USA a v České republice dozvíte v publikaci, která je k dispozici ke stažení na webu METY (https://www.meta-ops.cz/sedm-statecnych), nebo v jeho video-medailonku.

  Za META, o.p.s.
  Markéta Votavová (koordinátorka dobrovolnického programu a praxí)
  votavova@meta-ops.cz

  Sedm statečných - videomedailonky (plakát) Jednotlivé medailonky i shrnující video lze od METY zapůjčit a promítat na tématických akcích a je možné získat i vytištěnou publikaci.

  Ke stažení:
  Tisková zpráva

  Tisková zpráva ke stažení

  Projekt Čekuj integraci!

  Autor