Volný čas je vzácný – jak ho využít naplno? Jít si zaběhat, přečíst knížku nebo udělat něco pro druhé. Volný čas se dá využít různě. Jak přitom ale současně rozvíjet tělo, intelekt i morální hodnoty?

  YMCA, největší organizace pro mládež na světě, slaví u nás již 175 let Inspiraci nabízí YMCA, největší organizace pro mládež na světě. V červnu oslaví i v Česku své 175. výročí a veřejnosti přichystá ochutnávku svých volnočasových aktivit.

  Lezecká stěna, relaxační zóna, deskové hry nebo „sloup hodnot“. Co všechno nabízí YMCA pro děti, teenagery i dospělé, si pražská veřejnost může vyzkoušet například 6. června v Centrálním parku v Praze na Opatově od 14 do 18 hodin, v den 175. narozenin YMCA. Pro školní děti a studenty tu v rámci odpoledne nazvaného „Prostor pro tebe“ budou připraveny aktivity ze tří oblastí rozvoje osobnosti: těla, ducha a duše.
  YMCA, největší organizace pro mládež na světě, slaví u nás již 175 letPražské odpoledne je součástí celorepublikové kampaně „Nechybí ti něco?“, ve které YMCA upozorňuje na důležitost vyvážení všech tří složek lidské osobnosti. Symbolem této rovnováhy je pak již od 19. století logo YMCA – ymkařský rovnostranný trojúhelník. Součástí kampaně bude i jednoduchý test, který ukáže, jestli některý ze tří směrů rozvoje nezanedbáváme.

  YMCA, největší organizace pro mládež na světě, slaví u nás již 175 let YMCA se prostřednictvím zajímavých programů snaží předávat dětem i dospělým hodnoty, které rozvíjí celou jejich osobnost a vedou k samostatnosti, pevnému charakteru a schopnosti vzájemně spolupracovat. Více o YMCA na www.ymca.cz

  YMCA, největší organizace pro mládež na světě, slaví u nás již 175 let YMCA (Young Men´s Christian Association) je nejstarší, největší a nejrozšířenější mládežnická organizace na světě. YMCA vznikla v roce 1844 v Londýně jako podpora pro mladé muže přicházející z venkova do průmyslového Londýnda, na našem území se rozšířila masově především díky vydatné pomoci z USA a za přispění elit národa: T. G. Masaryka, Ing. V. Havla, E. Rádla a dalších. Svoji činnost nuceně ukončila v roce 1951 a přes neúspěšné pokusy okolo roku 1968 o znovuzaložení, začala znovu fungovat až v roce 1990.

  YMCA v České republice Dnes YMCA pracuje ve 120 zemích světa a má přes 58 milionů členů. V České republice nabízí své programy prostřednictvím 28 poboček po celé republice. Zabývá se pestrou škálou aktivit: pořádá tábory, provozuje mateřská centra, hudební aktivity pro mladé, sportovní kluby, výtvarné kroužky, skautské oddíly, nízkoprahové služby, ad.

  www.ymca.cz

  Autor