Chceš sdílet zážitky, ale vždy jen eticky? Zkus kurz E-TICK! Spouštíme nový online kurz o etické komunikaci! Chceme kultivovat prostředí sociálních sítí. Sdílej, ale s rozumem a respektem.

  Víš, že než dočteš tuto stránku, bude Youtube bohatší o 500 hodin videa? A nebo že za sekundu, kterou ti trvá přečíst toto slovo, přibude na Twitteru 9 000 nových příspěvků (vypočítáno z cca 500 000 tweetů zveřejněných za 1 minutu a 700 milionů tweetů za jediný den)? Není to fascinující?

  A to nás přivádí na následující otázky. Co sledovat? Kam se dívat? Jak zůstat v obraze a neutopit se v záplavě potřeby sdílet své názory a zážitky s celým světem v rámci svobody slova?

  Pokud si kladeš podobné otázky a toto téma se tě dotýká (v podstatě se ale dotýká každého, kdo má alespoň jeden účet na některém ze sociálních médií a pravidelně brouzdá internetem), pak E-TICK, náš nový online kurz zaměřený na etickou komunikaci, je něco pro tebe.

  Kurz přináší různé materiály, cvičení a pokládá mnoho otázek, které mají za cíl podpořit mediální gramotnost a vybudovat solidní porozumění etické komunikaci v dnešní době. Kdy se často stáváme tvůrci a šiřiteli zpráv.

  Věříme, že se E-TICK stane cenným nástrojem pro naše dobrovolníky a dobrovolnice, školitele a školitelky, pracovníky a pracovnice s mládeží a všechny nadšence pro globální spravedlnost a společenskou změnu.


  Mediální komunikace se rychle mění a množství dostupných informací je nepřeberné. E-TICK klade otázky a nabízí množství videí, textů nebo článků, které ti pomohou najít si vlastní postoj k tomu:

  • jak komunikovat lidsky a způsobem, který přispěje k pozitivní změně ve světě
  • jak rozvíjet kritický přístup k informacím
  • jak pečovat v online prostoru o sebe i ostatní uživatele

  Kurz je celý v angličtině. Je volně přístupný, časově neohraničený a zdarma.

  Více informací naleznete na stránkách
  https://www.inexsda.cz/novinky/aktuality/chces-sdilet-zazitky-ale-vzdy-jen-eticky-zkus-kurz-e-tick/

  INEX – Sdružení dobrovolných aktivit

  Autor