Aktuálním středobodem pozornosti je pandemie; v jejím stínu však zůstává mnoho přehlížených problémů, mezi které spadá například zneužívání dětí na internetu. Tereza Těžká je mladá herečka a jedna z hlavních postav experimentálního dokumentárního filmu V síti. Její dětská tvář posloužila jako návnada pro sexuální predátory, kteří loví dvanáctileté oběti na internetu. Filmový štáb zahrnoval odborníky, psycholožku a sexuoložku, přípravy zahrnovaly pečlivé rešerše.

  Co říká Tereza o jejím prvním Skype hovoru s predátorem? To si můžete přečíst v rozhovoru.

  Teprve na castingu ses dozvěděla, že budeš v roli dvanáctileté holky, která si bude přes internet povídat s predátory. Nedostala jsi strach?
  Dozvěděla jsem se to maličko dřív než na castingu. Strach jsem v té chvíli nedostala, naopak, řekla jsem si, že je to opravdu důležité téma, na tom chci určitě dělat. V září jsem se zúčastnila castingu a to už jsem věděla, že do toho chci jít.

  Jaké to bylo vžít se do dvanáctileté holky? Umím si představit, že jste se držely trochu zpátky. Běžně jsou dvanáctileté holky vyzývavější.
  Měly jsme stanovený docela přísný kodex, jak s predátory komunikovat. Cílem bylo ukázat, jak je snadné do toho spadnout, přestože „nic neuděláte“. Nenapsaly jsme žádný inzerát, neflirtovaly jsme, nezačínaly jsme se sexuálními tématy… Držely jsme se hodně zpátky.

  Celý rozhovor najdete zde:
  https://medium.com/cti-si/každé-šesté-dítě-sdílí-své-intimní-fotografie-a-videa-b5b53a156614

  Video k tématu najdete zde:
  http://www.adam.cz/clanek-2020050103-v-siti-nejsem-lovna-1.html

  Další rozhovory se zajímavými lidmi, které připravuje Skautský institut, najdete zde:
  https://medium.com/cti-si/nebat-se

  Autoři