Letní podnikatelský kemp – rozvojovou akci pro mladé z dětských domovů a pěstounských rodin na zámku ve Vilémově pořádají společnost yourchance o. p. s. a Nadace ZET.

  Letní podnikatelský kemp - rozvojová akce pro mladé z dětských domovů a pěstounských rodin (yourchance o. p. s.) Setkání plné pozitivní energie a užitečné inspirace se koná od čtvrtka 6. srpna do neděle 9. srpna 2020 na zámku v obci Vilémov, na Vysočině. Účastníci se zde setkají se zkušenými podnikateli, seznámí se se základy podnikatelského „řemesla“ a zkusí si také sestavit vlastní podnikatelský plán, který budou v závěru akce prezentovat před ostatními.

  Jméno je moje značka. Spolupráce a spoluodpovědnost. To jsou jen některá z témat podnikatelské gramatiky, se kterou se účastníci kempu od včerejška seznamují prostřednictvím her, příkladů dobré praxe a plněním individuálních a týmových úkolů. Informace a praktické zkušenosti při tom čerpají od zkušených podnikatelů a manažerů, kteří jim jsou také mentory při přípravě osobních podnikatelských modelů pro závěrečnou nedělní prezentaci před ostatními účastníky a před odbornou porotou.

  Pozvání na letní podnikatelský prodloužený víkend 2020 přijala řada významných a zajímavých osobností, mezi nimiž jsou například prezident České manažerské asociace Petr Kazík, investor Václav Sušeň, manažer Dušan Pavlů, matematička, vysokoškolská profesorka a někdejší politička Jana Ryšlinková, Gita Fuchsová, dřívější velvyslankyně ČR v Keni a v dalších osmi afrických zemích. Nechyběl však ani dřívější účastník podnikatelského kempu Jan Oulehla, který před třemi lety inspirován touto akcí založil vlastní, úspěšně fungující, cateringovou firmu „Honzovy řízky“.

  „Je mi ctí, že yourchance o. p. s. již pět let spolupracuje s Nadací ZET profesora Milana Zeleného, a chtěla bych za to poděkovat, moc si toho vážím… Podnikatelský kemp je výbornou příležitostí pro osobní rozvoj mladých lidí z dětských domovů. Na organizaci této akce rádi spolupracujeme v rámci našeho integračního projektu ,Začni správně‘. Je skvělé vidět, že se podnikatelský kemp stal jakýmsi odrazovým můstkem už několika úspěšných podnikatelů, “ uzavírá ředitelka yourchance o. p. s. Jana Merunková.


  yourchance o.p.s.

  prosazuje potřebné změny v oblasti výuky finanční gramotnosti, principech podnikání a rozvoji podnikavosti žáků základních a středních škol a v oblasti integrace mladých dospělých opouštějících instituce náhradní rodinné výchovy. Zaměřuje se především na rozvoj schopností učitelů vyučovat finanční gramotnost tak, aby ze škol odcházela mladá generace, která má pevně zakotvené principy zdravého finančního rozhodování a připravuje pro to i metodickou podporu. Důležitou oblastí, na kterou zaměřuje yourchance o.p.s. svou pozornost, je podpora mladých lidí odcházejících z dětských domovů a pěstounské péče. Realizuje projekty celorepublikové působnosti Finanční gramotnost do škol a Začni správně.