Klíčovské sady se po roce opět probudily do mimořádně slunného dne a 21. 9. 2020 hostily naši Ovocnou slavnost, která kromě sladkého moštu přinesla i pár zajímavých novinek.

  Ohlédnutí za Jablkobraním 2020 v pražských sadech (Na ovoce.cz)

  Co tomu všemu ale předcházelo? A že jste se nestihli zastavit? Nevadí, nasajte atmosféru alespoň skrze tyto řádky a dorazte za námi příště!

  Ohlédnutí za Jablkobraním 2020 v pražských sadech (Na ovoce.cz) Letošní rok byl na úrodu jablíček opravdu hodně skoupý, takže se organizace našeho tradičního Jablkobraní proměnila ve skutečnou výzvu. Do celé akce se musel zapojit nový aktér – malebný sad Na Krutci v pražských Vokovicích. Tady se totiž i po jarních mrazech a intenzivním suchu pár jablek přeci jen urodilo, a tak se urodila i myšlenka plody předsbírat do beden a na Ovocnou slavnost jednoduše převézt.

  Tento úkol nám pomohli ve středu 18. 9. zrealizovat báječní dobrovolníci z Letiště Praha, kteří stromy očesali, sad vyčistili a jako bonus ještě postavili zbrusu nový hadník. Jejich činnost zahájila tři dny veřejného samosběru, který proběhl do slova a do písmene „až do vyčerpání zásob“:). A možná právě o to víc jsme si všichni užili každého jablíčka, detektivní práce při hledání a pojmenování starých odrůd nebo prostého odpočinku mezi stromy. Nálada byla kouzelná a počet účastníků nás velmi příjemně překvapil.

  Celý článek a fotky z akce najdete zde:
  https://na-ovoce.cz/web/3731/jablkobrani-v-prazskych-sadech-2

  A pokud se vám myšlenka volně přístupných sadů a využití ovoce či ořechů ze stromů podél cest líbí, podívejte se na web Na ovoce, https://na-ovoce.cz/

  Mapa vám poradí, kam zavítat, nebo kam to máte blízko za oblíbenými druhy ovoce. A můžete na ni sami přidávat své tipy:
  https://na-ovoce.cz/map/

  Autor