V současné době se mnoho z nás ocitá v komplikované situaci. Strach o práci, obavy z finančních dopadů současných opatření, existenční potíže… Síto vládní pomoci je velmi děravé a mnoho lidí jím propadá.

  Mapa pomoci (Milion chvilek pro demokracii)

  Proto iniciativa Milion chvilek pro demokracii spouští znova Mapu pomoci.

  Díky Mapě pomoci se během jarní koronavirové vlny propojili lidé, kteří pomoc hledali s těmi, kteří pomoc nabízeli. Jen za první měsíc provozu zaznamenala přes 200 000 návštěv a objevilo se v ní přes 2 000 registrovaných záznamů nabídek a poptávek pomoci. Věříme, že právě teď přišel čas Mapu opět spustit.

  Do Mapy pomoci můžete zadávat Vaši POPTÁVKU (hledáte pomoc) i NABÍDKU (nabízíte pomoc).

  Nově jsme přidali i sekci UŽITEČNÉ ODKAZY. Najdete tam například odkazy na poradenské linky psychologů, tipy na různé organizace a sbírky, odkazy na kulturu on-line nebo třeba návod jak rozpoznat dezinformace a jak se jim bránit.

  Přidejte i Vaše tipy na užitečné odkazy. Pošlete je nejlépe přes tento jednoduchý formulář.

  Jestliže Vám z nějakého důvodu formulář nevyhovuje, lze tip zaslat i na e-mail akce@milionchvilek.cz. Čím více informací v Mapě pomoci bude, tím více lidem pomůže.

  Sdílejte Mapu pomoci na sociální sítích nebo ji přepošlete e-mailem ostatním. Nikdy nevíte, komu přijde vhod.

  bit.ly/MAPA_POMOCI_V2

  Lidé, na které doléhá tíha existenčních problémů, mohou mít tendence volat po radikálních řešeních, protože mají pocit, že je demokratický systém zradil. Vláda by se tak měla namísto odsuzování občanů zaměřit na to, jak lidem skutečně pomoci.

  Jedno je jasné. Nehledě na tempo aktuálních změn je třeba se neustále zasazovat za demokratické hodnoty, laskavost, solidaritu a vzájemnou ohleduplnost. To stále platí a bude platit i po odeznění krize. Držme si palce a vydržme.

  Tým Milionu chvilek pro demokracii

  #koronavirus

   

  Autor