Na začátku ledna Charity zapečetily více než 17 tisíc pokladniček a doufaly, že s nimi koledníci vyrazí do ulic. Epidemiologická situace to neumožnila, i tak si sbírka našla cestu k dárcům.

  Dárci mohli přispívat online i prostřednictvím pevných pokladniček umístěných v obchodech, kostelích nebo na úřadech. Děkujeme všem, kdo jste se rozhodli pomoci.

  Přispívat do online kasičky lze až do 30. dubna 2021 na webu www.trikralovasbirka.cz.

  V celé republice bylo začátkem února statických kasiček rozpečetěných přes 11 tisíc. Stále tedy nevíme celkové výsledky sbírky.
  Například v Ostravsko-opavské diecézi je aktuálně je rozpečetěno 1630 pokladniček. Charity z Třince, Studénky, Nového Jičína, Krnova, Jeseníku, Jablunkova, Hlučína a Frenštátu pod Radhoštěm hlásí: hotovo. Zbývajících 10 Charit, které pomáhají napříč Moravskoslezským krajem, pokračují v pečlivém sčítání peněz ze stacionárnich pokladniček, ty byly k dispozici do 24. ledna.

  Dárci do pokladniček v celé republice přispěli ke konci ledna 2021 přes 30 milionů korun, online pak darovali dalších více než dvacet milionů korun. Za projevenou štědrost srdečně děkujeme!

  Kde sbírka pomůže
  Například Oblastní charita v Hradci Králové darované peníze použije na výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách a další služby. Hospicovou péči z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří také Charity v Červeném Kostelci, Pardubicích, Poličce a Litomyšli. V Rychnově nad Kněžnou z příspěvků obnoví vybavení Stacionáře sv. Františka, kde pomáhají lidem s handicapem a seniorům. Na Náchodsku, Orlickoústecku i v dalších regionech z darovaných peněz podpoří Charitní pečovatelskou službu, která pomáhá potřebným i v době covidové.

  Peníze umožní rozvoj charitních služeb, míří na přímou pomoc lidem v nouzi, podporu provozu sociálních služeb a mnoho dalšího. Projektů je pro rok 2021 jen například v Moravskoslezském kraji přes 60 a jejich přehled naleznete ZDE.

  O sbírce a jejím průběhu si můžete poslechnout v rozhovoru s Martinem Hořínkem, koordinátorem sbírky pro Ostravsko-opavskou diecézi. Reportáž odvysílala Česká televize 30. ledna.
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1183909575-tyden-v-regionech-ostrava/421231100212005-tyden-v-regionech/video/816497

  Celostátní výsledky sbírky najdete na tříkrálovém webu https://www.trikralovasbirka.cz/vysledky/, kde mohou lidé stále přispívat do online kasičky až do 30. dubna 2021.

  Tříkrálová sbírka 2021 pokračuje on-line až do konce dubna! (www.trikralovasbirka.cz)

  www.trikralovasbirka.cz

   

  Autoři