Český svaz ochránců přírody (ČSOP) vyhlašuje soutěž v rámci Roku netopýrů. Výtvarná i literární díla s tematikou netopýrů je možno zasílat do konce srpna.

  Netopýři jsou pozoruhodní tvorové, výjimeční mimo jiné tzv. echolokací, díky které mají skvělý přehled o svém okolí i v naprosté tmě. Mnohdy s námi doslova sdílejí střechu nad hlavou, aniž bychom o tom díky jejich skrytému způsobu života věděli. Soutěž, stejně jako celá kampaň Rok netopýrů, chce upozornit na nutnost a možnosti jejich ochrany.

  Jak se do soutěže zapojit? Vytvoříte vlastní kresbu, malbu, výrobek nebo text (např. vtip, příběh, pohádku) s tematikou netopýrů a zašlete ho v podobě fotografie nebo PDF souboru na adresu soutez.smop@csop.cz. Díla lze zasílat do 31. 8. 2022.

  Snímek z projektového webu ČSOP k Roku netopýrů (foto Daniel Horáček)
  Snímek z projektového webu ČSOP k Roku netopýrů (foto Daniel Horáček)

  Účast v soutěži není omezena věkem. Do soutěže se může zapojit naprosto každý, od batolete po seniory. Jako jednotlivec, rodina, třída, škola, kroužek, oddíl či neformální skupina.

  Organizátorem soutěže je Sdružení mladých ochránců přírody ČSOP. Každý zúčastněný obdrží zajímavou odměnu, a na výherce čeká speciální cena.

  Podrobnosti o soutěži, stejně jako další aktivity k Roku netopýrů, naleznete na www.roknetopyru.cz.

  Všechny druhy netopýrů jsou chráněny našimi zákony a mnoha i mezinárodními úmluvami. Netopýry je zakázáno i jen rušit. Proto do soutěže neposílejte fotografie živých netopýrů.


  Autorka je koordinátorkou kampaně Rok netopýrů


  Zařadil: -maj-

   

  Autoři