YMCA v ČR spustila v pondělí 9. května 2022 veřejnou sbírku na podporu účasti ukrajinských dětí na táborech YMCA

  Kdo sbírku organizuje?

  YMCA je nejstarší organizací pro děti a mládež na světě. V České republice působí již více než 100 let, její doménou jsou letní tábory. Na ty letošní chceme pozvat i děti, které k nám přišly z válečných oblastí Ukrajiny.

  Věříme, že společné zážitky s českými dětmi, neformálně a radostně strávený letní čas, jsou tím nejlepším způsobem, jak znovu nabýt pevnou půdu pod nohama, najít české kamarády a zažít bezpečný prostor pro nový začátek.

  Kolik dětí z uprchlých ukrajinských rodin se podaří vyslat na tábory – za skvělým letním zážitkem?

   Darujte letní zážitek! | Donio

  Komu pomůžeme?

  YMCA na svých táborech vyčlenila 105 míst, která může nabídnout potřebným dětem z řad uprchlíků. Jde jak o klasické pobytové tábory, tak o tábory příměstské. S některými ukrajinskými dětmi (a jejich rodinami) už YMCA v regionech pracuje v rámci kroužků, společných výletů či lekcí češtiny, jiné chceme pozvat nově.

  Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

  Peníze ze sbírky budou využity výhradně na úhradu nákladů spojených s pobytem ukrajinských dětí na letních táborech. Primárně půjde o úhradu účastnických poplatků. Cena táborů je různá (v závislosti na délce tábora, také pobytové/příměstské tábory se liší). Celkem jsou náklady na 105 míst 349.360  korun.

  Autor