V pátek 10. 3. 2023 studenti z klimatického hnutí Fridays For Future (FFF) přivítali před ministerstvem životního prostředí bývalého náměstka a aktuálního ministra životního prostředí Petra Hladíka. Akce měla politikům připomenout, že mladá generace tu stále je a záleží jí na budoucnosti. Do jeho nové kanceláře mu donesli dárek, obraz s grafikou OZE (obnovitelné zdroje energie, pozn. red.). ,,Po několika deprimujících letech na ministerském postu snad bude sedět člověk, který to s budoucností naší generace myslí dobře,” zaznělo ze strany studentů. Obraz OZE, který studentstvo přineslo, má ministrovi připomínat, že přechod na ně představuje jeden z primárních kroků k řešení klimatické krize a je nutné urychleně začít s jejich výstavbou.

    „Potýkáme se s klimatickou krizí a veřejnost projevuje zájem o to, aby byla urychleně řešena. Souběžně s popularizací této problematiky vzrostl i zájem o to, co se děje na ministerstvu životního prostředí. A my vnímáme, že se toho neděje dost. V minulých letech jsme na postu ministra životního prostředí neměli opravdového experta či člověka s aktivním zájmem o problematiku klimatické krize a doufáme, že s příchodem Petra Hladíka se tento status změní. Proto jsme ho dnes přišli přivítat před MŽP (Ministerstvo životního prostředí, pozn. red.) a připomněli mu, že je třeba klimatickou krizi bezodkladně řešit,“ sdělila mluvčí FFF Magdaléna Středová.


    Hnutí Fridays For Future již čtyři roky upozorňuje na klimatickou krizi a na její nedostatečné řešení ze strany politiků. Ochrana klimatu, která by měla být naší prioritou, je pro politiky spíše podřadným tématem. FFF aktivně apeluje na efektivní řešení klimatické krize a na nutnost přechodu na obnovitelné zdroje energie, společně s velkým důrazem na energetické úspory.


    Zařadil: -maj-

    Autoři