„Já jsem zažil všechna předchozí finále, ale tohle, v pořadí už třicáté, bude zcela určitě výjimečné,“ řekl před závěrečným soutěžením pedagogů zakladatel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal. A hned vysvětlil proč.

  „Poprvé máme ve finále nevidomého učitele na konzervatoři a neslyšícího učitele ze ZŠ pro sluchově postižené.“

  „Přestože je pan Milan Arner nevidomý, dokáže se dobře orientovat nejen v počítačových technologiích. Pan učitel je milý a kamarádský, ale také důsledný a přísný. Je proslulý svou spravedlivostí,“ napsali do přihlášky jeho žáci.

  O panu učiteli Davidu Jordovi žáci uvedli: „se vším si poradí, rozumí svému oboru, jeho výklad je dobře srozumitelný, je vynikající pozorovatel. A zajímavé na tom je, že je neslyšící.“

  Další novinkou jubilejního ročníku je složení poroty. Funkci předsedy poroty přijal zpěvák, skladatel, kytarista, frontman skupiny Olympic a také učitel na konzervatoři Petr Janda. „Těším se, byl jsem už v mnoha porotách, ale v učitelské anketě jsem poprvé. Nejsem trémista, ale možná budu mít trochu trému,“ odpověděl Petr Janda na dotaz, jak se na novou funkci připravuje.

  V rozhodování mu bude kromě držitelů titulu Zlatý Ámos a partnerů ankety pomáhat populární učitel, lovec Jakub Kvášovský. „Soutěžit ve finále Zlatého Ámose bych si asi netroufnul, ale v porotě budu rád,“ komentuje svou roli Jakub Kvášovský.

  A jak to celé dopadlo? Podívejte se na záznam finále z iVysílání České televize:

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000242-finale-ankety-zlaty-amos/22393800078/

  Autoři