Víme, kdo se ve finále utká o titul Zlatý Ámos

  Ve Frýdlantském salonku Senátu PČR proběhlo v pondělí 11. března semifinále 31. ročníku ankety Zlatý Ámos. Šestnáct vítězů regionálních kol přivítal místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer, který převzal nad semifinále záštitu. „Nejraději jsem měl takové učitele, se kterými byla legrace. Ale zároveň to musela být osobnost, která dokázala zaujmout a dávala ještě něco navíc. Jsem rád, že takoví učitelé stále existují,“ řekl Jiří Oberfalzer při zahájení.

  Do semifinále měli žáci své nejoblíbenější učitelky a učitele vybavit třemi předměty, které symbolizují jejich vzájemný vztah a které jim pomohou k postupu do finále.

  Nejlíp se to povedlo žákům Libora Mitany ze ZŠ Němčice nad Hanou, Elišky Novákové ze Základní škola Máj 1, České Budějovice, Zuzany Oulíkové ze Základní školy a Gymnázia Square, Praha 4, Adély Popelkové ze SPŠ stavební Josefa Gočára, Praha 4, Dominika Simona ze ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích a Michaely Sůvové ze ZŠ Rajhradice. Tato šestice se utká ve finále o tituly Ámos sympaťák, Dětský Ámos a Zlatý Ámos 2024.

  Učitelé byli nejen protagonisty semifinále, ale zároveň byli i porotci. Sami rozhodovali o tom, kdo je bude reprezentovat ve finále.

  Fantazie a nápaditost dětí šly ruku v ruce s přesvědčivou prezentací jejich učitelů. Lyže, semafor, stuha, světluška, velká vařečka, ale třeba i glóbus, batoh, klíč, žárovka či betonový květináč. To všechno může dokládat, jak moc a proč mají děti své kantory rády, proč si jich váží a respektují je.

  Finále ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos je už tradičně spojeno s oslavou Dne učitelů. O ámosovské tituly bude šestice statečných usilovat společně se svými žáky v pátek 22. března od 13 hodin v Kongresovém sále pražského hotelu Olšanka. Kdo se nemůže finále zúčastnit osobně, může celý průběh sledovat v přímém přenosu ČT na iVysílání. „Nemějte strach nebo trému, vy už jste u svých žáků zvítězili. Finále si přijďte hlavně užít,“ vzkazuje finalistům a jejich žákům předseda poroty Jakub Kvášovský, známý jako Kalkulátor z populární vědomostní soutěže.

  Slavnostní oficiální korunovace je naplánována na sobotu 23. března na galavečeru Zlatého Ámose v pražském hotelu Ambassador, Zlatá Husa od 19 hodin. „Večer je zároveň poděkováním všem učitelkám a učitelům, kteří zvládli výuku tak, že si je jejich žáci oblíbili,“ uzavírá zakladatel ankety Slávek Hrzal.

  text a foto Dětská tisková agentura (DTA)

   

  Autor