Hodina H z Pelhřimova vyslala 8 zástupců mladých lidí ve věku od 13 do 17 let a 2 vedoucí na projektu Arts saving nature do Španělska, kterou hostila organizace ACD La Hoya. Projekt se konal v rámci programu Erasmus+ a mladí lidé se mohli setkat s dalšími mladými lidmi z jiných zemí a společně pracovat na tématech jako ochrana životního prostředí prostřednictvím uměleckých a kreativních aktivit.

  „Projekt Arts saving nature ve Španělsku pro mě byl velmi přínosný v mnoha ohledech. Umění se věnuji již od dětství a velmi mě bavilo, jak bylo velmi zajímavě propojené s tématikou ochrany přírodního prostředí.

  Díky projektu jsem se dozvěděla mnohé, co jsem o této problematice nevěděla a jsem ráda, že jsem mohla být součástí kreativního prostoru s tolika inspirujícími mladými lidmi. Velmi jsem si čas strávený ve Španělsku užila a nejen kvůli divadlu, ale hlavně kvůli lidem, které jsem měla šanci na tomto projektu poznat.“ Tak shrnuje svůj zážitek Anička z Jihlavy.

  Všichni účastníci si odvezli ze Španělska mnoho nových znalostí, dovedností, rozšířili si své obzory, aktivně si vyzkoušeli pracovat na různých tématech, získali nové přátelé a také si vyzkoušeli angličtinu v praxi s dalšími mladými lidmi z jiných zemí. A to jistě nebylo všechno.

  Více informací o Hodině H najdete přímo v sídle Hodiny H v Hrnčířské ulici v Pelhřimově nebo na www.hodinah.cz či na profilech na sociálních sítích.

  Eva Havlíčková

  Autor