Hodina H pořádala jubilejní 20. ročník taneční přehlídky Reigon tančí!

  Hodina H po dvouleté “online-covidové pauze” v pátek 3. 6. 2022 opět zaplnila prostory KD Máj dětmi, mládeží, veřejností, všemi, kteří si přišli užít hudbu, tanec, show a zábavu! A byl to opravdu zážitek. Hodina H navíc slaví 20 let, takže to byla opravdu velkolepá show.

  Všechno začalo už dopoledne, kdy se mohli všichni účastníci taneční přehlídky zapojit do workshopů s tématikou lidových tanců, společné choreografie, zumby nebo break dance. Na Region tančí 2022 přijely taneční skupiny, soubory, kroužky z Pelhřimova, okolí Pelhřimova, Kraje Vysočina a dorazili i hosté z nejrůznějších koutů Česka.

  Celou show zahájilo mezigenerační vystoupení od nejmenších dětí z řad dobrovolníků Hodiny H i zahraničních hostů, přes žáky ZŠ Želiv až po seniorky ze Seniorpointu Hodiny H. Úvodní vystoupení skvělé nastartovalo celý program, jehož prvním překvapením byl zpěvák Petr Kotvald. Přehlídka byla zahájena, slyšet byly rytmy pomalejší, cizokrajné, hlasité, rychlé, smutné i veselé a k vidění byly tance moderní, standardní, klasické, latinsko-americké, aerobic, street dance, břišní a další. Byla to opravdu nevídaná podívaná. Úžasný program doplnili ještě úžasnější hosté a to taneční kroužek Jarabáček, Ritmo factory se svoji bubenickou světelnou show či Prague Breaking School. Porota ocenila každý soubor za svou jedinečnost a na závěr si všichni společné mohli užít koncert Raego.

  Region tančí 2022 byl nepopsatelný. Ze všech byla cítit radost, že se po covidové pauze zase mohou sejít a užít si jedinečnou atmosféru této skvělé akce, která nemá široko daleko obdob. Radost z tance, pohybu, hudby a především z toho, že si vše můžeme opět užít společně bez ohledu na to, odkud jsme a jaký styl tancujeme, byla cítit po celý den ze všech, kteří dorazili.

  Vše jen doplnil fakt, že Hodina H slaví 20 let! Byla to krásná oslava tance i narozenin Hodiny H.

  Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

  Eva Havlíčková

   

   

  Autor