Hodina H vyslala zástupce mládeže z Pelhřimova a Horní Cerekve na výměnu mládeže Melting games v Maďarsku v rámci programu Eramus+.

  Projekt se konal od 10. do 17. října v městečku Liptod a kromě české skupiny z Hodiny H a hostitelské skupiny z Maďarska byly na projektu i skupiny z Portugalska, Estonska, Litvy, Lotyšska, Itálie, Slovinska a Chorvatska.

  Česká skupina složená z žáků ZŠ Horní Cerekev, studentky GyOA Pelhřimov, studentky SPŠ a SOU Pelhřimov a 2 vedoucích z Hodiny H vyrazila z Pelhřimova ráno a do Liptodu dorazila až navečer.

  První den programu byl věnován seznamovacím hrám a teambuildingovým aktivitám.

  Další dny programu byly plné her a aktivit na seznámení se s kulturami jednotlivých zemí a jejich tradicemi. Závěrečné dny všichni účastníci pomáhali připravovat festival v Pécsvárádu, do kterého se i předposlední den programu zapojili a pak už jen společně vyhodnotili a uzavřeli celý projekt.

  “Za mě to byla skvělá příležitost, kterou bych si určitě znovu zopakovala. Získala jsem nové přátele a spoustu zkušeností,” tak projekt hodnotí jedna z účastnic české skupiny.

  Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

  Eva Havlíčková