Na začátku dubna se čtyři mladí lidé z České republiky ve věku od 13 do 17 let a jeden vedoucí díky Hodině H zúčastnili projektu Know Yourself. Jednalo se o týdenní projekt v maďarské malebné vesničce Liptód. Během této výměny mládeže v rámci programu Erasmus+ měli všichni možnost se setkat s lidmi ze 7 evropských zemí. Společně budovali zdravou komunitu, ve které se skrze kreativní a umělecké aktivity lépe poznávali a pracovali na svém seberozvoji.

    „Projekt byl velmi vydařený a přínosný. Řekla bych, že všichni si v něm našli to své. Bylo úžasné sledovat každodenní posun celé skupiny. Učili jsme se jeden od druhého, protože každý měl co nabídnout. Navázali jsme nová přátelství a dozvěděli se pár zajímavých informací o každé zúčastněné zemi. Byla to pro mě neskutečně intenzivní zkušenost, díky které jsem se v mnoha oblastech zdokonalila. Byla to ale i výzva. Tento projekt byl můj první, proto pro mě bylo obtížné především celý den fungovat v angličtině. Každým dnem to však bylo lepší a lepší. Jsem velmi šťastná, že jsem mohla být součástí tohoto úžasného projektu.“ Tak okomentovala projekt Radka z Humpolce.

    Více informací o Hodině H najdete přímo v sídle Hodiny H v Hrnčířské ulici v Pelhřimově nebo na www.hodinah.cz či na profilech na sociálních sítích.

    Eva Havlíčková

    Autor