Co jsou pražské 3 jezy?

  NEJVĚTŠÍ VODÁCKÁ AKCE PRO SKAUTY I VEŘEJNOST U NÁS

  Napříč Prahou přes tři jezy je závod (nejen) vodních skautů, a jak název napovídá, trasa vede přes tři jezy:  Šítkovský, Staroměstský a Helmovský jez v centru Prahy. Akci organizují skauti, a to tradičně na svátek sv. Václava 28. září.

  Letošní ročník je naplánován na úterý 28. 9. 2021

  Organizace závodu a splutí 28. září 2021
  Je přirozené, že se nedá odhadnout epidemiologická situace dlouho dopředu. Přesto děláme všechny nutné přípravy pro realizaci akce na konci září. Vzhledem k tomu, že je nutné očekávat změny na poslední chvíli, bude registrace řádná účastníkům otevřena až od 8. září a ukončena 21. září 2021.

  Se zahájením registrace budou také aktualizovány propozice akce v závislosti na aktuální situaci.

  Kvůli případným změnám sledujte https://3jezy.skauting.cz/

  Kategorie Volné splutí

  Je to součást akce Napříč Prahou přes tři jezy pro ty, kdo závodit nechtějí. Je to volné splutí Vltavy na kánoích, raftech, pramicích, paddlerboardech či jiných plavidlech. Trasa je stejná jako trasa skautského závodu.

  V letošním roce přípravy zahrnují i kategorii Volné splutí.

  Pro nedostatečně příznivý epidemiologický vývoj a pro tehdejší zákaz hromadných akcí jsme byli nuceni zrušit konání splutí dne 24. dubna 2021, které mělo nahradit zrušené volné splutí z loňska.

  Ještě jste 3 jezy nejeli? Přečtěte si Sedmero informací pro nové účastníky: 

  https://3jezy.skauting.cz/82-pro_nove_ucastniky

  Fotogalerii z předchozích ročníků si můžete prohlédnout zde:

  https://3jezy.skauting.cz/fotogalerie

  A pokud se nechcete závodu ani volného splutí účastnit, určitě je to i zajímavá podívaná. Z Jiráskova mostu uvidíte skvěle Šítkovský jez, zatímco z Karlova mostu můžete sledovat dramatické sjezdy šlajsny Staroměstského jezu.

  Autoři