Startují on-line besedy pro rodiče o populárních návykových látkách

  Adiktologická ambulance Kolping připravuje v květnu a červnu on-line adiktologické besedy pro rodiče. Budou zaměřeny na oblíbené návykové látky, on-line svět dětí a také na hraní her v on-line prostoru. Účastníkům nabídnou orientaci v dané problematice, seznámení se s varovnými příznaky u dětí a s postupy, jak situaci včas řešit.

  Uskuteční se celkem tři tematické besedy, z nichž každá proběhne dvakrát v podvečerních hodinách. Rodiče i další zájemci se mohou připojit z pohodlí domova buď ve středu od 20 hodin nebo v neděli od 18 hodin. Předpokládaná délka besedy je hodinu a půl a účast na ní je bezplatná.

  Odkazy na besedy, nastavení zaslání upozornění o konání besedy a další informace najdou zájemci v odkazu www.kolping.cz/besedy

  Besedy jsou v období květen až červen 2024 primárně nabízeny ve městě Žďáru nad Sázavou a okolí, následně budou nabízeny i v dalších lokalitách.

  Záštitu nad aktivitou převzal Josef Klement, senátor za Žďársko a člen senátorského výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice a Josef Kaňka, krajský protidrogový koordinátor Kraje Vysočina.

  Aktivita je finančně podpořena Evropskou unií.

  Adiktologická ambulance Kolping
  Adiktologická ambulance Kolping vznikla ve Žďáře nad Sázavou v roce 2014. V roce 2018 byla otevřena pobočka v Bystřici nad Pernštejnem a v roce 2020 v Havlíčkově Brodě. Poskytuje terapeutické a poradenské služby těm, kteří se potýkají s alkoholem, tabákem, hraním, sázením, léky či jinou závislostí. Klient se setkává s terapeutem dvakrát až čtyřikrát měsíčně a společně pracují na naplněnějším a spokojenějším životě bez závislosti.
  Více informací na www.ambulance.kolping.cz, www.kolping.cz, FB: ambulanceKolping

   

  Autor