LEDOVÁ MĚSTA – Víkend plný poznávání a historie 2. – 4. února 2024

  Letos se můžete těšit na města PRAHA – ČESKÉ BUDĚJOVICE – PLZEŇ – LIBEREC – BRNO – KARVINÁ!

  Přihlášky OTEVŘENY!

  Základní myšlenkou Ledových měst je poskytnutí aktivního využití volného času o pololetních prázdninách, vytvoření příležitosti navštívit zajímavá místa naší republiky s atraktivními historickými, kulturními, sportovními i vzdělávacími zájmovými body a zviditelnění měst, která jsou otevřená dětem a podporují jejich volnočasové aktivity v době prázdnin a v mimosezónním období.

  Našimi partnery jsou města a instituce, které nabízejí program a vstup se slevou nebo zdarma. Společně se snažíme, aby byla Ledová města finančně dostupná pro děti, rodiče i organizované dětské skupiny.

  Aby se mohly v období pololetních prázdnin všichni podívat i do vzdálenějších měst a krajů České republiky. Ledová města jsou příležitostí i pro místní rodiny a organizované dětské skupiny, protože v plné sezóně akce takového formátu neexistuje. Významnými partnery jsou základní školy, které poskytují zázemí pro mimoměstské organizované skupiny.

  Ledová města – to je příležitost seznámit se s historií, pamětihodnostmi a zajímavostmi českých měst, které děti často znají jen ze školních učebnic.


  Trocha historie

  Navazujeme na akci Ledová Praha, kterou Pionýr pořádal každoročně v letech 2001-2021. Původně to byla uzavřená akce určená především pro děti z dětských domovů. Dostat se do rodinného prostředí nejen o pololetních prázdninách bylo pro mnohé děti pouhým snem. Ledová Praha byla kusem dobrodružství a únikem ze stereotypního pobytu v dětském domově. Neopomenutelnými účastníky Ledové Prahy byly také mimopražské pionýrské oddíly a rodiny s dětmi.


  Z konceptu Ledové Prahy se v roce 2022 díky pandemii COVID-19 zrodila Ledová města. 15 koordinátorů z patnácti měst České republiky se v době pandemie rozhodlo vytvořit své Ledové město

  https://ledovamesta.pionyr.cz/

  Autor