Nejvíce v historii!
  1 327 plavidel proplulo v Den české státnosti vltavskými propustěmi během akce Napříč Prahou – přes tři jezy. Krásné počasí přilákalo na Vltavu tisíce skautů, skautek a vodáků na skautských pramicích P550, kajacích, kanoích, raftech i paddleboardech.

  Již více než 80 let se každoročně na jeden jediný den otevírají vodákům hned tři pražské jezy – pro akci nazvanou Napříč Prahou – přes tři jezy. Trasa závodu je dlouhá 6,5 kilometrů anvede historickým jádrem hlavního města. Posádky startují na Císařské louce s cílem dojet na Štvanici. Na účastníky ovšem nečeká jen klidná plavba pražským historickým centrem – na trati závodníci překonávají i vorové propusti Šítkovského jezu u Jiráskova mostu, Staroměstského jezu u Karlova mostu a Helmovského jezu v Holešovicích.
  V závodu nastoupilo 231 posádek, další stovky plavidel pak jezy zdolaly v rámci kategorie Volné splutí, která je zcela otevřena veřejnosti. Celkem se na Vltavu vydalo 1 327 plavidel, což je historický rekord.

  Za podporu při proplavování vorovou propustí Staroměstského jezu, který v současné době rekonstruuje, děkujeme firmě Metrostav.

  Děkujeme také organizátorům závodu ze střediska Dvojka Praha a všem dobrovolníkům.

  Autor