Číslo 1 – Spolky v digitálním světě (uzávěrka: 21. 1., distribuce: 25. 2.)
  Jak se ve spolkovém/oddílovém/družinovém/skupinovém/klubovém/kmenovém… „terénu“ pracuje s PC, internetem, sociálními sítěmi, mobily, aplikacemi, nově i s drony. Anebo třeba jinak: spolek jako skutečná, „analogová“ oáza v digitálním světě, místo jako dělané pro digitální detox.


  Číslo 2 – Napříč generacemi  (uzávěrka: 25. 2., distribuce: 1. 4.)
  Mezigenerační dialog a mezigenerační solidarita v práci s mládeží – podpora aktivit, které povedou k posilování mezigenerační solidarity a spolupráce, jednak ve směru k seniorům (např. pomoc seniorům, udržování komunikace se seniory apod.), a jednak ve směru opačném, tedy od nestorů k mladým (předávání zkušeností atd.)


  Číslo 3 – Chybami se spolek učí (uzávěrka: 1. 4., distribuce: 13. 5.)
  Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Chybovat je lidské, a není ostudou chybu udělat, ale nepřiznat si ji, nepoučit se z ní a opakovat ji. Jak jsou na tom v tomto ohledu organizace pracující s mládeží? Úvahy, příběhy, rady do života…


  Číslo 4 – Před klimatem, za klimatem… (uzávěrka: 13. 5., distribuce: 17. 6.)
  …nikdo nesmí stát, nebo (si) nebudu hrát. Zelená/udržitelná Evropa (zapojení do ochrany životního prostředí, vzdělávání v této oblasti apod.) Kromě toho si Archa může/bude všímat průběžně Evropského roku mládeže a českého předsednictví Radě EU.


  Číslo 5 – Prázdniny s bonusem (uzávěrka: 16. 9., distribuce: 21. 10.)
  S jakým? Především táborovým, ale i jiným… Obvyklé ohlédnutí za uplynulým létem.


  Číslo 6 – Podzimní splín nám nehrozí (uzávěrka: 21. 10., distribuce: 25. 11.)
  Širokoúhlé téma, do něhož se vejdou tradiční i netradiční akce předcházející konci roku – jak ČRDM, tak i jejích členských organizací.


  Zařadil: -maj-

  Autor